شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۶
کد خبر: ۱۷۰۴۰۲
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶
یک مسئول اعلام کرد
مدیر امور طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن از افزایش سقف تسهیلات پرداختی تا 150 میلیون تومان از محل حساب‌های پس‌انداز مسکن جوانان افتتاحی سال ۱۳۹۸ خبر داد.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، محمد حسن مرادی از افزایش سقف تسهیلات پرداختی از محل حساب‌های پس‌انداز مسکن جوانان افتتاحی سال ۱۳۹۸خبر داد و گفت: برای افتتاح‌کنندگان حساب در سال ۱۳۹۸، ضرایب لازم برای استفاده از سقف تسهیلات در پایان سال پنجم هشت و 97 صدم برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهر تهران، شش و 58 صدم برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهرهای بزرگ و پنج و دو صدم برابر حداقل واریزی ماهیانه برای سایر شهرهاست.
وی افزود: سقف تسهیلات اعطایی و مبالغ واریزی برای حساب‌های پس‌انداز جوانان افتتاحی سال ۱۳۹۸ در مناطق مختلف جغرافیایی افزایش یافت. بر این اساس، سقف تسهیلات متعلقه براساس تقسیم‌بندی جغرافیای در پایان سال پنجم برای حساب‌های افتتاحی طی سال‌ جاری در شهر تهران، شهرهای بزرگ (کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم، شیراز و کرمانشاه) و سایر شهرها به ترتیب ۱۵۰۰، ۱۱۰۰ و۸۴۰ میلیون ریال و در پایان سال پانزدهم به ترتیب ۲۵۰۰، ۲۱۰۰ و ۱۸۴۰ میلیون ریال خواهد بود.
مدیر امور طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن اظهار کرد: چنانچه دارنده حسابی بخواهد در پایان سال پنجم تا پانزدهم از سقف تسهیلات فوق‌الذکر استفاده کند باید سپرده‌گذاری خود را با مبالغی بیشتر آغازکند. همچنین، حداقل مبلغ واریزی ماهانه برای افتتاح کنندگان حساب پس انداز مسکن جوانان در سال ۹۸ مبلغ ۵۰۰ هزار ریال است که این رقم در سال‌های بعدی تا پایان دوره ۱۵ ساله به تدریج افزایش یافته و به یک میلیون و ۶۰ هزار ریال می‌رسد.
مرادی ادامه داد: به عنوان مثال اگر فردی قصد دارد در تهران پس از گذشت پنج سال از افتتاح حساب، از تسهیلات ۱۵۰۰ میلیون ریالی استفاده کند، باید در سال اول به جای ماهانه ۵۰۰ هزار ریال، چهار میلیون و ۴۸۵ هزار ریال در حساب خود سپرده‌گذاری کند.
وی افزود: یکی ازمزایای حساب پس اندازمسکن جوانان برنامه‌ای بودن حساب می‌باشد و این امکان را به سپرده گذار می‌دهد که بتواند واریزی‌های خود را طی ۵ تا ۱۵ سال به صورت ماهانه یا سالانه یا یکجا در زمان افتتاح حساب واریز کند. از دیگر مزایای این حساب، استفاده از تسهیلات جوانان برای خرید یا احداث و تکمیل یک واحد مسکونی، جعاله و توأم با حساب صندوق پس انداز مسکن یکم، اوراق گواهی حق تقدم به صورت انفرادی و زوجین است.
مدیر امور طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن تاکید کرد: هرکدام از سپرده گذارانی که در سال‌ جاری و قبل از صدور این بخشنامه اقدام به افتتاح حساب کرده‌اند باید برای اطلاع از کسری حساب و تکمیل موجودی به شعبه افتتاح‌کننده حساب مراجعه کنند.
گفتنی است در حال حاضر نرخ سود تسهیلات با سپرده از محل حساب پس انداز مسکن جوانان ۹ درصد وحداکثر مدت بازپرداخت این تسهیلات ۲۰ سال است که بیشترین دوره بازپرداخت اقساط در شبکه بانکی کشور است.


نام:
ایمیل:
* نظر: