شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۲
کد خبر: ۱۶۹۶۱۰
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۳
فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع):
فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) تأکید کرد: همه تحرکات دشمن در منطقه شمال‌غرب کشور را به دقت رصد می‌کنیم.
سردار محمدتقی اوصانلو در جریان سفر به زنجان در گفت ‌وگو با مهر، با‌ اشاره به آخرین وضعیت مرزهای غربی کشور و راهکارهای خنثی شدن تهدیدات احتمالی، اظهار داشت: خوشبختانه مرزهای غربی کشور با وجود همه توطئه‌‌چینی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، امن است.
وی با یادآوری اینکه آمریکایی‌ها و آل‌سعود بیشترین سهم را در توطئه‌چینی و ایجاد ناامنی در منطقه شمال‌غرب کشور دارند، تصریح کرد: با وجود همه این دسیسه‌ها از سوی آمریکایی‌ها و خائنان به نظام اسلامی، یعنی آل‌سعود، هرگز نتوانسته‌اند به اهداف شوم‌شان دست یابند.
اوصانلو با تأکید بر اینکه هرگونه توطئه‌چینی دشمنان نظام برای راه‌اندازی گروهک‌های ‌تروریستی در منطقه شمال‌غرب کشور منجر به شکست شده است، ادامه داد: با روندی که در پیش گرفته‌ایم، هیچ‌گاه این اجازه را به دشمنان نظام نخواهیم داد که بخواهند به اهداف شوم خود علیه جمهوری اسلامی ایران دست یابند.
فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) با‌ اشاره به اینکه نهایت کاری که دشمنان در این منطقه انجام می‌دهند، اقدام به جنایت انگشت‌شمار و شهادت چند تن از هموطنان‌مان به‌ویژه در مناطق روستایی است، اظهار کرد: این اقدام خصمانه آنها را نمی‌توان به‌حساب یک عملیات استراتژیک گذاشت، بلکه باید در زمره جنایت‌های بی‌شرمانه قلمداد کرد.
اوصانلو با تأکید بر اینکه منطقه شمال‌غرب امن بوده و این خود بدین معنی است که امنیت این منطقه، امنیت مرزهای عمقی کشور را به دنبال دارد، یادآور شد: دشمن خود می‌داند و به این موضوع واقف است که همه تحرکات آنها را رصد می‌کنیم و نمونه بارز این اقدامات، هفته گذشته در پیرانشهر و با دستگیری و هلاکت عوامل ‌تروریستی در کمتر از ۱۸ ساعت اتفاق افتاد.
وی در پاسخ به این سؤال که نحوه تعامل ایران و ‌ترکیه در برخورد با گروهک ‌تروریستی پژاک به چه صورت است، خاطرنشان کرد: در این خصوص هیچ‌گونه اقدام مشترکی برای مقابله با گروهک مذکور با‌ ترکیه نداشته‌ایم و معتقدیم این گروهک بیشتر تهدیدی برای کشور ‌ترکیه بوده و هر از چند گاهی عملیات فرعی در منطقه شمال‌غرب ایران انجام می‌دهد، به همین خاطر‌ ترکیه باید بیشتر در زمینه مقابله با این گروهک پیش‌قدم باشد.نام:
ایمیل:
* نظر: