سه‌شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۲
کد خبر: ۱۶۹۵۹۸
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۲
رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت از اخذ سند «حذف سرخک از کشور» از سوی سازمان جهانی بهداشت در آینده‌ای نزدیک خبر داد.سیدمحسن زهرایی در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر گفت: در چند ماه گذشته اخبار زیادی مبنی بر شیوع بیماری سرخک در کشورهای اروپای غربی و آمریکا شنیده‌ایم، اما در ایران کمترین میزان شیوع سرخک در چندماه گذشته را شاهد بوده‌ایم.
زهرایی در خصوص دریافت سند «حذف سرخک از کشور» از سوی سازمان بهداشت جهانی،‌ افزود: حدود یک سال است که در حال تلاش برای دستابی به این مهم هستیم.
 سند حذف سرخک از کشور تدوین شده و پس از درخواست سازمان بهداشت جهانی از کشورهای شرق مدیترانه، این سند برای بررسی‌های بیشتر در اختیار سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته است، در صورتی که بررسی‌ها موثر باشد، می‌توانیم تا دو ماه آینده مژده دریافت سند حذف سرخک از کشور را به مردم بدهیم.
وی اظهار داشت: دریافت سند حذف سرخک از کشور به هیچ عنوان به معنای آن نیست که می‌توانیم پوشش واکسیناسیون خود را متوقف کنیم؛ چرا که همواره امکان ورود ویروس به کشور از طریق مرزها و مسافرت به کشورهای دیگر وجود خواهد داشت.
رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت با اشاره به شیوع بیماری سرخک در کشورهای همسایه از جمله عراق و افغانستان ادامه داد: با توجه به حجم سفرهای صورت گرفته از کشورهای همسایه، تنها پوشش بالای واکسیناسیون، ایران را در وضعیت مناسبی قرار می‌دهد.


نام:
ایمیل:
* نظر: