جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
کد خبر: ۱۶۹۵۷۳
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷
در نامه شریعتمداری به رئیسی مطرح شد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نامه‌ای به رئیس‌قوه قضائیه درپی انتشار خبر صدور احکام سنگین برای برخی کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، از مداخله سریع رئیسی در پرونده کارگران هفت تپه تشکر کرد.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در متن این نامه آمده است: «انتشار خبر صدور احکام سنگین برای برخی کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه شوک آفرین بود و بر همین اساس در جلسه صبح امروز (یکشنبه) هیئت وزیران مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد کمیته‌ای سه نفره مرکب از وزیر دادگستری، معاون حقوقی رئیس‌جمهور و اینجانب موضوع را پیگیری کند.
خوشبختانه مطلع شدیم حضرتعالى با مداخله‌ای بجا و به موقع دستور تجدیدنظر و رسیدگی منصفانه به این احکام را صادر فرمودید.
مسلم آن است که با توجه به فشارهای زاید الوصف بدخواهان ایران و نظام سلطه که بویژه در تحمیل تحریم‌های ظالمانه متبلور است و خصوصاً با توجه به سخنان رهبری معظم انقلاب که فرمودند: «کارگر در امتحان بزرگ دوران انقلاب و دوران دفاع مقدس نشان داد که از بن دندان دارای وجدان دینی و وجدان ملی است» ضرورت دارد رویکرد منصفانه و مشفقانه با مسائل و اعتراضات کارگران (که حق آنان است) در دستور کار همه ما متولیان امر قرار گیرد.
در همین چارچوب ضمن تشکر از مداخله سریع حضرتعالی، اینجانب به عنوان مسئول دستگاه متولی تنظیم روابط کار اعلام آمادگى مىکنم در کمیته‌ای مشترک در کلیه موارد مشابه نظر کارشناسی دستگاه متبوع را نسبت به مسائل کارگری اعلام نموده، تا یکی از مستنداتی باشد که مبنای تصمیم و قضاوت قرار گیرد.»
گفتنی است پس از آنکه روز شنبه در اخبار غیررسمی خبر احکام سنگین «پرونده هفت‌تپه» منتشر شد، صبح روز یکشنبه خبرگزاری قوه قضائیه از دستور ویژه رئیس‌دستگاه قضا برای تجدید نظر در احکام یک پرونده خبر داد.
در خبر مذکور آمده بود: «آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌قوه قضائیه، دستور ویژه‌ای درخصوص احکام صادره در برخی پرونده‌های اخیر صادر کرد. رئیس‌قوه قضائیه درخصوص آرا صادره از سوی یکی از شعب دادگاه انقلاب در برخی از پرونده‌های اخیر دستور داد به سرعت و تحت نظارت رئیس‌کل دادگستری تهران تجدیدنظر و رسیدگی منصفانه صورت گیرد».


نام:
ایمیل:
* نظر: