دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۷
کد خبر: ۱۶۸۱۵۱
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲


ساری- خبرنگار کیهان:
مدیر کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: بسیاری از مجتمع‌های تفریحی با تابلوی آموزشی و فرهنگی در سواحل دریای خزر فعالیت می‌کنند که فاضلاب‌هایشان کنترل نمی‌شد اما اکنون محیط زیست در صورت عدم رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی آنها را به دستگاه قضایی معرفی خواهد کرد.
حسینعلی ابراهیمی کارنامی در مراسم تجلیل از خبرنگاران مرکز استان مازندران افزود: برای آنهایی که با عدم مدیریت پسماند موجب آلودگی و آسیب محیط زیست و طبیعت می‌شوند احکام سنگینی صادر می‌شود.
وی با اشاره به اینکه نیروگاه شهید سلیمی نکا حدود 4 دهه از مازوت بی‌کیفیت برای تولید برق استفاده می‌کرد گفت: با پیگیری‌هایی که انجام شده اکنون 80 درصد سوخت مصرفی این نیروگاه را گاز تشکیل می‌دهد و این بدین معنا نیست که گاز آلودگی ندارد بلکه کنترل آلودگی گاز آسانتر است.
وی اظهار کرد باید همه سیستم‌های رفع آلودگی در این نیروگاه نصب شود و از این به بعد فقط در شرایط اضطراری می‌تواند از مازوت استفاده کند.
ابراهیمی خاطرنشان کرد: خیلی‌ها به بهانه گردشگری طمع دست یازی و گاهی هم به نام توسعه قصد تخریب طبیعت را دارند و ما با این افراد مقتدرانه برخورد خواهیم کرد.
مدیرکل محیط زیست در ادامه تصریح کرد: پس از حادثه سیل افرادی سودجو اقدام به قطع درختان حاشیه رودخانه‌ها کردند که بنا به دستور استاندار دیگر کسی بدون اخذ مجوز از محیط زیست حق قطع درختان حاشیه رودخانه را ندارند.
وی افزود: کسی حق ندارد به بهانه حل مشکل اشتغال، توسعه و تولید، صنایع آلاینده را وارد استان کند تا محبوبیت کسب کند و به قیمت نابودی طبیعت ‌کشی نباید کسب محبوبیت کند.
وی گفت: قانون بودجه سال 98 جیره غذایی روزانه هر محیط‌بان را 7300 تومان تعیین کرد که پاسخگوی هزینه یک سوم یک تن ماهی هم نیست. ابراهیمی کاهش ذخایر آبزیان را به دلیل صید غیرمجاز و آلاینده‌ها دانست و افزود: برای زباله‌سوز نوشهر 25 میلیارد تومان اعتبار تأمین شد و بخشی از اعتبارات زباله‌سوزی هم تأمین شده است.
وی خاطرنشان کرد: زباله‌های عفونی دستگاه‌های کم خطر و خطرساز در سه نقطه استان جانمایی شده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: