يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۰
کد خبر: ۱۶۷۹۳۲
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۶
به مناسبت سالروز آغاز بازگشت آزادگان دوران دفاع مقدس برای نخستین بار منتشر شدبه مناسبت سالروز آغاز بازگشت آزادگان دوران دفاع مقدس به میهن اسلامی، پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب، متن پاسخ حضرت
آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای به نامه‌ یکی از رزمندگان در بند رژیم صدام را منتشر کرد. این آزاده‌ سرافراز از داخل زندان‌های بعث نامه‌ای را خطاب به رهبر انقلاب اسلامی به زبان رمز نوشته و به تهران ارسال می‌کند و به دست حضرت آیت‌الله خامنه‌ای می‌رسد؛ رهبر انقلاب نیز در سال ۱۳۶۸ پاسخ این نامه را در قالب نامه‌های خانوادگی و خصوصی صلیب سرخ برای وی ارسال می‌کنند.
این متن که برای اولین بار منتشر می‌شود، یکی از اسنادی است که در کتاب «حدیث ولایت سال ۱۳۶۸» آمده است؛ کتابی مشتمل بر مجموعه بیانات و مکتوبات رهبر معظم انقلاب اسلامی که به‌زودی از سوی مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی (حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی) در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
متن پاسخ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رزمنده‌ اسیر ایرانی به شرح زیر است:
بسمه‌‌تعالى
فرزند عزیزم
نامه‌‌ات مژده‌‌بخش و تسلّابخش بود و آن را با تشکّر و خرسندى زیارت کردم، امیدوارم دیدار خود شما هم در آینده‌‌اى نه چندان دور نصیب شود. شما سرافرازید به مجاهدت و صبر و ما سرافرازیم به داشتن شما. توفیق و دستیابى به رضاى الهى و عزّت و کرامت دنیا و آخرت، در سایه‌‌ همین صبر و مجاهدت است. من آینده را روشن و مطلوب و مشمول تفضّلات الهى می‌بینم و خدا با ما است و شما نور چشم ماهایید. آن فقدان بزرگ سخت بود ولى همه‌‌ داغداران صبر کردند و مستوجب اجر خدا شدند. مجدّداً از نامه‌‌ شما خرسندى و تشکّرم را عرض می‌کنم و به همه‌‌ دوستان و عزیزان سلام می‌رسانم.


نام:
ایمیل:
* نظر: