شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
کد خبر: ۱۶۷۵۸۱
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۳
معاون سازمان بنادر خبر داد
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران گفت: با وجود تحریم‌های آمریکا، تخلیه و بارگیری در بنادر کشور رشدی چهار درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جلیل اسلامی در گفت‌و‌گو با رادیو اعلام کرد: بطورکلی 88 میلیون تن کالا از ابتدای سال جاری تاکنون در بنادر تجاری و حاکمیتی موجود در کشور تخلیه وبارگیری شده که رشدی چهار درصدی را نشان می‌دهد.
وی ادامه داد: جدا از این تخلیه و بارگیری کالاهای غیر نفتی اعم از کانتینری و غیر کانتینری و کالاهای اساسی در این مدت 46 میلیون تن بوده که نزدیک به هشت درصد نسبت به سال قبل رشد را تجربه کرده است.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران گفت: تمامی این آمار و اطلاعات بیانگر این ‌است که شریان تجاری کشور روند پر رونق و مثبتی را در حال طی کردن است.
اسلامی افزود: عمده ورود کالاهای اساسی به کشور از طریق بندر امام خمینی (ره) علیه صورت می‌گیرد. بندر امام از نظر وسعت بزرگترین بندر کشور و در عین حال از ظرفیت بالایی نیز برخوردار است. امسال شش میلیون تن فقط کالای اساسی از این بندر وارد کشور شده است.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران ادامه داد: ظرفیت این بندر برای تمامی کالاها در سال بیش از 60 میلیون تن و ظرفیت در جا برای نگهداری کالاهای اساسی بیش از سه و نیم میلیون تن است.
اسلامی اظهارداشت: سازمان بنادر وظیفه تسهیل، ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها، تامین تجهیزات و همچنین تسهیل‌گری برای ورود کشتی، تخلیه، بارگیری، نگهداری و همینطور تامین ایمنی و سلامت کالاها را
برعهده‌دارد.
وی یادآورشد: مطابق قانون اختیار ترخیص و خروج کالا از بنادر برعهده سازمان گمرک ایران است.نام:
ایمیل:
* نظر: