چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۹
کد خبر: ۱۶۷۵۰۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۰
رئیس‌اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی:
رئیس‌اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی علت افزایش قیمت مرغ را از سوی مرغداران دانست و گفت: قیمت مصوب هر کیلو مرغ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است اما در بازار به قیمت ۱۵ هزار تومان عرضه می‌شود.
مهدی یوسف‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: قیمت مرغ تا کنون روند کاهشی به خود نگرفته و تنها از چند روز گذشته، قیمت‌ها ثبات پیدا کرده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر مرغ با قیمت مصوب، در میدان بهمن کیلویی ۱۲ هزار تومان به واحدهای توزیعی عرضه می‌شود و واحدهای فروش سطح شهر هر کیلو از این مرغ را به قیمت ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه می‌کنند.
رئیس‌اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی افزود: متأسفانه در حال حاضر بسیاری از مرغداران، مرغ را به قیمت مصوب کیلویی هشت هزار و 500 تومان عرضه نمی‌کنند و قیمت عرضه آنها در حدود کیلویی ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان است که این محصول در نهایت در بازار به قیمت کیلویی ۱۵ هزار تومان
به فروش می‌رسد.
یوسف‌خانی با بیان اینکه گرانی مرغ از سوی مرغداران است، اظهار کرد: مرغداران مرغ زنده را با قیمتی بیش از قیمت مصوب عرضه می‌کنند. واحدهایی که مرغ را به قیمت گران خریداری و عرضه می‌کنند، از سوی بازرسان اصناف و تعزیرات با جریمه مواجه می‌شوند.
وی توضیح داد: برخلاف رویه همیشگی اصناف که فاکتور خرید ملاک گران‌فروشی است؛ در زمینه قیمت مرغ، ملاک قیمت مصوب است.
رئیس‌اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی خاطرنشان کرد: تأمین مرغ با قیمت مصوب از سوی شرکت پشتیبانی امور دام انجام می‌شود و واحدهایی که مرغ را به قیمت مصوب دریافت می‌کنند، باید به قیمت مصوب آن را عرضه کنند.
بر اساس این گزارش، از اواخر ماه گذشته قیمت مصوب مرغ به کیلویی ۱۲ هزار و ۹۰۰ هزار تومان افزایش یافت با این حال برخی از واحدهای خرده‌فروشی سطح شهر از قیمت‌های مصوب پیروی نمی‌کنند به‌گونه‌ای که این محصول را به طور میانگین کیلویی ۱۵ هزار تومان عرضه نموده و مرتکب گران‌فروشی می‌شوند.


نام:
ایمیل:
* نظر: