چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۹
کد خبر: ۱۶۷۵۰۸
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
مدیرکل تنظیم بازار وزارت صمت:مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین و توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت اعلام کرد: تاکنون حدود 15 میلیون دفترچه دانش‌آموزی با ارز چهار هزار و 200 تومانی تولید و آماده عرضه در شبکه‌های منتخب است.
محمدرضا کلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در مورد نحوه توزیع دفاتر دانش‌آموزی تولیدی توسط کارخانجاتی که ارز دولتی چهار هزار و 200 تومانی دریافت کرده‌اند، اظهار کرد: طبق مصوبه کارگروه تنظیم بازار، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان و سازمان‌های صنعت و معدن استان‌ها و اتحادیه‌های مربوطه مکلف شده‌اند فهرست ترخیص کاغذ با ارز چهار هزار و 200 تومانی که برای تولید دفاتر دانش‌آموزی توسط کارخانجات و سایر تولید کنندگان استفاده شده را احصا کنند و ضمن رجوع به این کارخانجات و تولیدکنندگان نسبت به کنترل ایفای تعهدات عرضه دفاتر با نرخ مصوب اقدام نمایند.
وی افزود: همچنین سازمان حمایت مکلف شده نرخ دفاتر دانش‌آموزی با ارز چهار هزار و 200 تومانی را احصا کند و ضمن اطلاع‌رسانی عمومی، به کارگروه تنظیم بازار ارسال نموده و واحدهای تولیدی را مکلف به درج قیمت مصوب مصرف‌کننده بر روی دفاتر کند.
این مسئول اضافه کرد: اتحادیه و کارخانجات مربوطه مکلف شده‌اند، فهرست موجودی دفاتر دانش‌آموزی تولیدی با ارز چهار هزار و 200 را اعلام کنند تا با مدیریت تنظیم بازار در شبکه‌های منتخب و نمایشگاه‌‌های بازگشایی مدارس توزیع شود.
کلامی گفت: البته ممکن است برای توزیع این دفترچه‌ها با ارز چهار هزار و 200 تومانی از طریق آموزش و پرورش هم اقدام شود که متعاقبا در مورد آن اطلاع‌رسانی می‌شود.
وی ادامه داد: تاکنون حدود 15 میلیون دفترچه دانش‌آموزی با ارز چهار هزار و 200 تومانی تولید و آماده عرضه در شبکه‌های منتخب است.
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین و توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت بیان کرد: تمام کسانی که ارز چهار هزار و 200 تومانی گرفته‌اند، باید تاییدیه قیمت و عرضه در شبکه منتخب را به ترتیب از سازمان حمایت و سازمان‌های صنعت و معدن استان‌ها دریافت کنند، ضمن اینکه رفع تعهد ارزی ایشان از سوی بانک مرکزی با ابلاغ به بانک‌های عامل منوط به ارائه تاییدیه‌های مذکور شده است.
کلامی افزود: بدیهی است دفترچه‌های موجود در بازار در صورتی که با ارز نیما وارد شده باشد نیز باید در چارچوب ضوابط قیمت‌گذاری کالای وارداتی و تولید داخل مصوب هیئت تعیین و تثبیت قیمت‌ها، قیمت‌گذاری و عرضه شود.
وی تأکید کرد: هر تولید‌کننده‌ای که نسبت به رعایت ضوابط فوق اقدام نکند، از سوی دستگاه‌های نظارتی اعمال قانون خواهد شد.
بنا بر اظهارات این مسئول، در راستای سیاستگذاری عرضه دفاتر دانش‌آموزی در جلسه تنظیم بازار پیشنهاداتی ارائه شده که در حال بررسی است و نتایج آن به زودی اعلام می‌شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: