پنجشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۴
کد خبر: ۱۶۷۴۴۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۳


آغاز لیگ نوزدهم: 31 مرداد
رقابت‌های نوزدهمین دوره لیگ برتر از روز ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ آغاز می‌شود.
حیدر بهاروند رئیس‌سازمان لیگ گفت: در آخرین جلسه‌ای که در فدراسیون فوتبال و با حضور مهدی تاج؛ رئیس‌فدراسیون برگزار کردیم وضعیت ورزشگاه‌های حاضر در لیگ برتر مورد بررسی نهایی قرار گرفت و در نهایت تصمیم بر این شد که نوزدهمین دوره لیگ برتر( جام خلیج‌فارس) فصل ۹۹-۹۸ از روز ۳۱ مرداد آغاز شود. با این تصمیم لیگ برتر در دوره نوزدهم با بازی تیم‌های پرسپولیس – پارس جنوبی و در ورزشگاه آزادی 31 مرداد افتتاح می‌شود و سایر مسابقات هفته به شرح زیر خواهد بود(برنامه کامل هنوز اعلام نشده ولی بازیها بین روزهای 31 مرداد و اول شهریور تقسیم می‌شود): *پرسپولیس- پارس جنوبی‌جم *‌ماشین سازی – استقلال* نفت مسجدسلیمان – تراکتور*ذوب آهن – سایپا*گل گهر – نساجی* شاهین بوشهر- سپاهان* فولاد- صنعت نفت آبادان
*‌پیکان- شهر خودرو. به گفته بهاروند مسابقه برخی از باشگاه‌ها نیز که ورزشگاه هایشان هنوز آمادگی برگزاری مسابقات را ندارند و الزامات ایمنی و امنیتی مورد نظر در آنها به طور کامل اجرایی نشده در شهر یا استان بی‌طرف و بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شود، به این ترتیب احتمالا در هفته اول دو مسابقه بدون تماشاچی خواهد بود.
استقلال- استراماچونی‌؛ در مسیر انحرافی
ناراحتی استراماچونی به خاطر فراهم نشدن مقدمات حضور مدافع مدنظرش در ایران، امری منطقی است اما در این ماجرا دلیل دیگری هم عنوان شد که نشان می‌دهد مدیران استقلال باید فکری برای حل حواشی مشابهی که شفر هم ایجاد کرد، بکنند. خبر خیلی کوتاه بود؛ سرمربی استقلال تهدید به استعفا کرد. تهدید استراماچونی، خیلی زود خشم هواداران استقلال را نسبت به مدیریت باشگاه به همراه داشت زیرا دلیل این تهدید مشکلات پیش آمده برای میلیچ، مدافع مدنظر استراماچونی بود. البته مدیران استقلال سعی کردند که توپ را در این ماجرا به زمین فدراسیون فوتبال بیندازند اما روابط عمومی فدراسیون فوتبال به طور تفصیلی راجع به مشکلات پیش آمده برای صدور ویزای میلیچ و ایجنتش توضیح داد و اعلام کرد که اتفاقات پیش آمده به خاطر اقدام دیرهنگام استقلالی‌ها رخ داده است.
در این‌که استراماچونی حق داشت به خاطر مشکلات پیش آمده برای میلیچ ناراحت شود شکی نیست چون او خواهان فراهم شدن هرچه زودتر ابزارهای لازم برای حضور قدرتمند در لیگ برتر است ولی در این ماجرا موارد دیگری هم مطرح شد که باید به آن پرداخته شود.در خبر اولی که توسط دی‌مارتزیو، خبرنگار ایتالیایی- که رابطه نزدیکی هم با استراماچونی دارد- منتشر شد، علاوه بر ماجرای میلیچ، از رفتن علی خطیر، معاون مستعفی باشگاه استقلال به عنوان یکی از دلایل تهدید به استعفای استراماچونی یاد شده است. پرسشی که پیش می‌آید این است که آیا قرار است استراماچونی درباره نفراتی که به عنوان مدیران استقلال فعالیت می‌کنند، تصمیم‌گیری و خودش را درگیر مسائل مدیریتی کند؟ سؤالی که باید امیرحسین فتحی، مدیرعامل استقلال پاسخی برای آن پیدا کند زیرا هواداران استقلال، پارسال شاهد اتفاقات مشابهی که از سوی شفر رخ داد، بودند و دیدند که این حواشی باعث شد سرمربی آلمانی استقلال نتواند تمرکز کاملش را روی مسائل فنی بگذارد.
با این اوصاف، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره باشگاه باید فکری به حال این موضوع کنند و نگذارند که استراماچونی همانند شفر درگیر مسائل مدیریتی باشگاه شود. البته این‌که سرمربی ایتالیایی استقلال نسبت به پست خالی معاون ورزشی باشگاه ابراز نگرانی کند، منطقی است اما این‌که او بخواهد باشگاه را از راه‌های مختلف تحت فشار قرار دهد که چه کسی را برای این سمت انتخاب کند یا چه کسی به کارش ادامه دهد، اتفاقی است که نباید رخ دهد.
در این بین باید به این موضوع هم اشاره کرد ، به نظر می‌رسد مسئولان استقلال در صحبت هایشان با هم هماهنگ نیستند، دیروز نوری فر مدیر رسانه‌ای باشگاه استقلال در صحبت با هواداران استقلال از عدم اختلاف فتحی و استراماچونی خبر داده بود اما با این حال اسماعیل خلیل زاده عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال اعلام کرده فتحی و استراماچونی اختلاف نظرهایی دارند که به دنبال حل آن هستند. در مجموع، مدیران استقلال باید از تکرار رفتارهای شفر توسط استراماچونی جلوگیری کنند که لازمه آن کم کردن حاشیه‌هایی است که توسط خود مدیران ایجاد می‌شود. همچنین آنها باید این موضوع را جا بیندازند که استقلال بزرگ‌تر از نام شفر و استراماچونی است و اجازه ندهند که آنها با تصور به اینکه نامشان از استقلال بزرگ‌تر است در مسائل مختلفی که به آنها مربوط نیست،‌ دخالت کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر: