چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰
کد خبر: ۱۶۵۵۸۶
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۶
پس از جلسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس مطرح شد
فرمانده هوافضای سپاه پاسداران گفت: دروغ بزرگی که ترامپ گفت، آن‌قدر بزرگ بود که خودمان نیز اول باور کردیم که توانسته‌اند یک پهپاد ما را ساقط کنند.
سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه پس از جلسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در جمع خبرنگاران گفت: پس از ادعای ترامپ درخصوص سرنگونی یک پهپاد ایرانی یگان‌های مختلف را چندبار کنترل کردیم، زیرا موضوع برای ما باورپذیر نبود که دروغ به این بزرگی را خودش به‌صورت مستقیم در رسانه بیان کند.
سردار حاجی‌زاده افزود: به همین علت چند ساعتی در تکذیب خبر تأخیر داشتیم و در نهایت دیدیم که پهپاد بدون سرنشین ما فعالیت ناوگروه را قبل از تنگه هرمز و تا زمان خارج شدن از آن رصد کرده است.
وی خاطرنشان کرد: خود آنها نیز پس از مدتی تقصیر را به گردن بولتون انداختند.
فرمانده هوافضای سپاه اظهار داشت: در جلسه امروز کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری گزارشی از پیشرفت‌ها و دستاوردها در عرصه‌های مختلف موشکی، هواپیماهای بدون سرنشین و بمب‌های هوشمند ارائه کردیم.
سردار حاجی‌زاده گفت: همه این دستاوردها در واقع با تلاش افراد و مسئولانی که در مجموعه هوافضای سپاه بوده‌اند و همچنین به‌کارگیری نخبگان کشور، دانشگاه‌ها و جوانان به دست آمده است.
وی افزود: نکته مهم این است که اگر ما در سایر بخش‌ها که مشکل داریم از دانشگاه‌ها و جوانان استفاده کنیم، مسائل با تکیه بر توان داخلی به سرعت قابل حل است.
فرمانده هوافضای سپاه خاطرنشان کرد: دستاوردها با قدرت و ظرفیت‌های دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و توانمندی‌های داخلی بدست آمده و خواهش ما این است که سایر مسئولان نیز این روش را آزمایش کنند، ضرر نخواهند کرد.
سردار حاجی‌زاده در پاسخ به پرسشی درخصوص اختصاص یک پادگان به پژوهشگران برای انجام تحقیقات گفت: ما چند سالی است که با حجم زیادی از نخبگان کشور مواجه هستیم که ظرفیت به‌کارگیری آنها را نداریم و در نهایت تلاش کردیم مکانی در اختیار این افراد قرار دهیم که بتوانند فعالیت کنند.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون حدود ۷۰۰ نفر در یک پادگان مشغول فعالیت هستند که البته شعبه‌هایی نیز در سراسر کشور ایجاد کرده‌اند و قرار شد اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز از آن بازدید کنند.
به گزارش ایسنا، در این جلسه از تلاش‌ها و فعالیت‌های سردار حاجی‌زاده با اهدای لوح قدردانی شد که وی در این‌ باره گفت: ما خادم ملت و سرباز مقام معظم رهبری هستیم.نام:
ایمیل:
* نظر: