يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۲
کد خبر: ۱۶۴۸۶۵
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۹
یک مسئول:
دبیر انجمن صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات با‌اشاره به مشکلات این صنعت ارزآور در زمینه تأمین شکر و روغن گفت: واحدهای تولیدی ما هنوز برای دریافت شکر با مشکل مواجه هستند.

جمشید مغازه‌ای در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه قیمت شکر در مقاطعی به کیلویی 9 هزار تومان رسید، افزود: بارندگی در ماه‌های آذر و دی در مناطق خوزستان، برداشت چغندر را با مشکل مواجه کرد و بعد از پایان فصل برداشت چغندر، کارخانه‌ها با کمبود شکر و افزایش قیمت آن مواجه شدند.
وی با‌اشاره به عرضه محموله ۴۰ هزار تنی شکر دولتی به واحدهای تولیدی بیسکویت، شیرینی و شکلات در اسفند سال گذشته (۱۳۹۷) تصریح کرد: یک محموله شکر دولتی نیز در آستانه ماه مبارک رمضان به این صنعت تخصیص داده شد که قسمت اعظم آن هنوز به دست ما نرسیده است؛ چراکه حواله‌های شکر خوزستان زیاد است و امکانات حمل و بارگیری در این استان به تعداد حواله‌هایی که صادر شده نیست و حمل محموله‌ها به کندی صورت می‌گیرد.
به گفته دبیر انجمن صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات، کمبود شکر باعث کاهش تولید در واحدهای تولیدی این صنعت شده؛
به طوری که بیشتر واحدها با کمترین توان و تنها در یک شیفت فعالیت می‌کنند.
مغازه‌ای از مشکلاتی در زمینه تأمین روغن در این صنعت خبر داد و افزود: اخیراً قیمت روغن جامد در حلب‌های ۱۶ کیلویی به ۱۵۰ تا ۱۶۰ هزار تومان رسیده بود، اما با موافقت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان قیمت این محصول از حدود ۹۰ هزار تومان به ۱۲۲ هزار تومان رسید و وضعیت تا حدودی بهتر شد.
وی یکی از دلایل بروز مشکل در زمینه تأمین روغن مورد نیاز این صنعت را کمبود روغن پالم ابراز کرد و گفت: از طرف دیگر قیمت تمام شده روغن در واحدهای تولیدی از قیمت قبلی روغن که از سوی سازمان حمایت تعیین شده بود، بیشتر بود که این مسئله باعث بروز مشکلاتی در زمینه تأمین روغن مورد نیاز صنعت بیسکویت، شیرینی و شکلات شده بود.
گفتنی است، صنعت تولید شکلات و شیرینی و بیسکویت، جز صنایع ارزآور کشور است و تامین مواد اولیه مورد نیاز آن، می‌تواند به رونق تولید و صادرات کمک کند. شکر در ماههای گذشته به کیلویی 9 هزار تومان رسید اما پس از چندی به کیلویی 3500 تومان کاهش یافت.نام:
ایمیل:
* نظر: