جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۶
کد خبر: ۱۶۴۶۲۰
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۸
دادستانی فرانسه خواستار شد
دادگاه فرانسه قصد دارد خواهر بن‌سلمان ولیعهد سعودی را به‌خاطر کتک زدن یک کارگر به 6 ماه حبس تعلیقی محکوم کند.

شاهزاده‌های سعودی چه در داخل و چه در خارج از کشور همواره به کتک زدن کارگرها مشهور بوده‌اند. بارها در کشورهای خارجی این مسئله اتفاق افتاده و کارگرهای زیاد توسط شاهزاده‌های تن پرور سعودی مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. یکی از این شاهزاده‌ها خواهر بن سلمان ولیعهد سعودی است. به گزارش فارس، دادگاهی در فرانسه در تلاش است «حصه بنت سلمان» خواهر «محمد بن‌سلمان» ولیعهد سعودی را به شش ماه حبس تعلیقی محکوم کند. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، جلسه دادگاه روز سه‌شنبه به طور غیابی انجام شده است چرا که بنت سلمان حاضر نشده در دادگاه حضور یابد. دادستانان فرانسوی اعلام کرده‌اند وقتی»حصه بنت سلمان»، تنها دختر پادشاه عربستان دیده که یک لوله‌کش در املاک خاندان سعودی در پاریس از او عکس می‌گیرد، خشمگین و نگران شده است که از این عکس‌ها برای آسیب رساندن به خاندان سلطنتی عربستان استفاده شوند و گفته می‌شود حصه به محافظ خود دستور داده که به این لوله‌کش حمله کند.
البته روایت دیگری نیز وجود دارد که قربانی را یک طراح دکور معرفی می‌کند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده در فرانسه، «اشرف عید» طراح دکوراسیون داخلی مصری‌الأصل دارای تابعیت فرانسوی به پلیس گفته، مشغول عکس‌برداری از اتاقی بوده که باید تزئین می‌شده، اما بنت سلمان وی را به تلاش برای عکس‌برداری مخفیانه و فروش آنها به رسانه‌ها متهم کرده و به محافظش دستور داده این طراح فرانسوی را کتک بزند. به گفته این طراح دکوراسیون، محافظ بنت سلمان وی را به شدت کتک زده و او را مجبور کرده که زانو بزند و پای این شاهزاده سعودی را ببوسد. وی چند ساعتی هم در این ساختمان گیر افتاده بوده و نهایتاً تنها پس از ضبط وسایلش، به او اجازه داده‌اند ساختمان را ترک کند.
دادستان این پرونده از دادگاه درخواست کرده شاهزاده سعودی را به شش ماه حبس تعلیقی و پرداخت ۵۰۰۰ یورو جریمه و محافظ او را نیز به هشت ماه حبس و پرداخت ۵۰۰۰ یورو جریمه محکوم کند. با توجه به روابط خوب بن سلمان با فرانسه و توجه ویژه دولت ماکرون به دلارهای سعودی، برخی معتقدند کمی بعید به نظر می‌رسد پاریس اجازه برخورد با «بنت سلمان» را بدهد.
نام:
ایمیل:
* نظر: