جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸
کد خبر: ۱۶۲۲۷۲
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۳
یادبود مدافع حرم سید علی منصوری



این روزها سومین سالگرد شهادت پاسداری است که یک عمر را در میدان جنگ و جهاد به سر برد و سرانجام در سن 58 سالگی شربت شهادت را نوشید. شهید مدافع حرم سردار سیدعلی منصوری، یکی از مبارزان انقلابی شهرستان نیشابور بود که پس از پیروزی، وارد سپاه شد و80 ماه به خدمت در جبهه مشغول بود. وی در عملیات‌های مختلفی ازجمله عملیات کربلای پنج شرکت کرد و رشادت‌های بسیاری از خود نشان داد.
شهید منصوری یکی از شاهدان عینی فاجعه منا در سرزمین حجاز بود. خودش هم زیر دست و پای حجاج مانده و تا آستانه شهادت هم رفته بود، اما گویا تقدیر برای وی به گونه‌ای رقم خورده بود که از آن مهلکه نجات یابد و در کربلایی دیگر به شهادت برسد.
منصوری در نهایت در تاریخ 20 خرداد سال 95 و در راه دفاع از حرم حضرت زینب(س) در خان طومان سوریه، هدف گلوله داعشی‌ها قرار گرفت و به معشوق خود واصل شد. وی سیدی از ذریه حضرت زهرا(س) بود و همچون مادرش، از ناحیه پهلو جراحت دید و شهید شد. وی به سید شهیدان مدافع حرم نیشابور ملقب است.
شهید مدافع حرم سردار سیدعلی منصوری در وصیت نامه‌اش نوشته است: «خداوندا من در طول زندگی نتوانسته ام خدمتی به اسلام بکنم اگر با ریختن خونم می‌توانم خدمتی به اسلام بکنم پس‌ای رگبار مسلسل‌ها وای غرش توپخانه‌ها وای ترکش خمپاره‌ها مرا دریابید.»


نام:
ایمیل:
* نظر: