يکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
کد خبر: ۱۶۲۲۵۶
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۷
استاندار خوزستان گفت: هریک از واحدهای مسکونی روستایی خسارت‌دیده در سیل اخیر از بیمه برکت 200 میلیون ریال خسارت دریافت می‌کنند.غلامرضا شریعتی تعداد خانه‌های روستایی بیمه‌شده استان را 143 هزار واحد عنوان کرد و بیان داشت: این اقدام با همکاری بنیاد برکت و بیمه طرف قرارداد آن در سطح استان انجام شده است.
به گفته وی همه واحدهای مسکونی روستایی استان تحت پوشش این بیمه قرار دارند.
استاندار خوزستان گفت: مبلغ 150 میلیون ریال به واحدهای آسیب‌دیده و 50 میلیون ریال دیگر به خانواده‌های ساکن این منازل بابت خسارت اسباب و اثاثیه پرداخت می‌شود.
وی گفت: بنیاد برکت تعداد 10 بسته لوازم خانگی شامل، یخچال، فرش، اجاق‌گاز، سرویس ملامین و تفلون بین سیل‌زدگان توزیع می‌کند و علاوه بر این نیز تعداد 2هزار دام سبک برای روستاییان استان تامین می شود.
استاندار خوزستان یادآور شد: بنیاد برکت همچنین در حال توزیع و تامین تعداد 10 هزار بسته لوازم‌التحریر در مناطق سیل‌زده استان است.
وی افزود: این بنیاد قرار است تعداد 20 هزار واحد مسکونی در سراسر کشور را بازسازی کند که سهم استان از این تعداد به زودی اعلام می‌شود.
نماینده عالی دولت در استان با اشاره به اینکه مردم در گرما به سر می‌برند گفت: بهبود شرایط زندگی مردم باید با جدیت دنبال شود و با هرگونه کم کاری و بی‌توجهی به شدیدترین نحو ممکن برخورد خواهد شد.
براساس اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خوزستان تاکنون تعداد 17 هزار واحد مسکونی آسیب‌دیده در جریان سیل اخیر خوزستان مورد ارزیابی قرار گرفتند که از این تعداد 10 هزار واحد نیاز به بازسازی و یک هزار و 550 واحد دیگر نیاز به ساخت مجدد دارند.نام:
ایمیل:
* نظر: