جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸
کد خبر: ۱۶۲۲۵۲
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶
مدیر روابط عمومی معدن سرب کوشک بافق گفت: کارگران این معدن پس از گذشت حدود 2 هفته، به سر کار خود بازگشتند.محمد جعفری اظهار داشت: با وساطت فرماندار بافق، شورای کارگری با حضور کارگران تشکیل جلسه داد و همه کارکنان معدن کوشک مشغول به کار شدند.
وی افزود: تمام قضایای معدن سرب کوشک در نشست کارگری بر طرف شده و هر ۴۰ کارگر قسمت روباز معدن که اکثراً راننده هستند به محل کار خود برگشتند.
نماینده تام الاختیار معدن سرب بافق درخصوص کسر حقوق کارگران گفت: طبق قانون آنها باید هشت ساعت کار کنند تا حقوق کامل بگیرند اما بنا به پیشنهاد خودشان ۶ ساعت کار می‌کردند و این طبیعی است که وقتی ۲ ساعت مدت کارکرد کم شود دستمزد هم کم می‌شود.
وی اظهار داشت: فقط یک نفر بازنشسته با تجربه با تشخیص مدیرعامل برای ایمنی بیشتر در قسمت روباز به کار گرفته شده که هم به نفع معدن و هم به خاطر کیفیت در ایمنی کار است.
یکی از کارگران معدن گفت: ما ۴۰ نفر از کارگران معدن روباز سرب و روی کوشک به دلیل بکارگیری نیروی بازنشسته در آبان ماه ۹۷ و کسری حقوق خود از ۲۹ اردیبهشت به سر کار نرفتیم.
وی تصریح کرد: فرماندار بافق قول وساطت داد و گفت: به زودی مشکل کارگران این قسمت بر طرف می‌شود که به وعده خود عمل کرد و امروز کارگران بعد از گفت‌و‌گو با شورای کارگری به کار بازگشتند.
محمد زاده رحمانی فرماندار بافق هم گفت: کارگران معدن سرب کوشک به خاطر کسری حقوق به نسبت ۲ ساعت کار کمتر و پاره‌ای مشکلات صنفی دست از کار کشیده بودند.نام:
ایمیل:
* نظر: