پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
کد خبر: ۱۶۱۱۹۴
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۱
عراقچی در دیدار با دیپلمات ارشد آلمانی:
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با مدیر کل سیاسی وزارت امور خارجه آلمان ضمن تأکید بر پایان خویشتنداری جمهوری اسلامی ایران، خواستار پایبندی طرف‌های دیگر برجام به تعهدات خود شد.
«ینس پلوتنر» مدیر کل سیاسی وزارت امور خارجه آلمان و مذاکره‌کننده ارشد این کشور در برجام که به تهران سفر کرده است با سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار آخرین تحولات برجام و تلاش‌های آلمان برای حفظ آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
عراقچی در این دیدار با تاکید بر پایان خویشتنداری جمهوری اسلامی ایران، تعهدات کشورهای باقی مانده در برجام پس از خروج آمریکا از این توافق را یادآوری و بر ضرورت اجرای این تعهدات بر اساس چهار بیانیه کمیسیون مشترک برجام تاکید کرد.
به گزارش تسنیم در این دیدار همچنین، پلوتنر بر ادامه تعهد کشورش به برجام تاکید کرد و گفت: کشورهای اروپایی به تلاش‌ها و مشورت‌های خود برای تامین خواسته های ایران و حفظ برجام ادامه خواهند داد.
فقدان اقدام عملی از سوی اروپا
حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین‌الملل در دیدار یِنس پلوتنر مدیرکل سیاسی وزارت خارجه آلمان گفت: فقدان اقدام عملی از سوی طرف‌های اروپایی در اجرای تعهدات برجامی خود، بزرگترین مانع در مسیر حفظ برجام است.
امیرعبداللهیان با تاکید بر اهمیت رایزنی‌های دیپلماتیک افزود: زمان رو به پایان است. تداوم خرید نفت ایران توسط اروپا و راه‌اندازی فوری کانال بانکی موثر، حداقل اقدام اروپا برای مقابله با رفتار نادرست کاخ سفید و ترمیم اعتماد در حال از دست رفتن با اروپا می‌باشد.


نام:
ایمیل:
* نظر: