يکشنبه ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۲
کد خبر: ۱۶۰۵۹۹
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۱
کتاب «پدر معنوی حزب‌الله» مجموعه خاطرات و تحلیل‌های سیدحسن نصرالله درباره آیت‌الله بهجت توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

‌این کتاب مجموعه خاطرات و تحلیل‌های سید حسن نصرالله (یکی از قله‌های حماسه در جهان امروز و از پرورش یافتگان نور انقلاب) درباره آیت‌الله بهجت می‌باشد که همزمان با ایام رحلت حضرت آیت‌الله بهجت توسط وحید خضاب ترجمه و توسط انتشارت شهید کاظمی روانه بازار شد.
در بخشی از این کتاب که به صورت گفت‌و‌گو با سیدحسن نصرالله تنظیم شده آمده است:
«... بنده شخصاً بسیاری از چیزهایی که در مورد حضرت شیخ بهجت نوشته و جمع‌آوری شده بود را خواندم، ولی معتقدم آیت‌الله بهجت در واقع پدری معنوی بودند و ما نیز ایشان را پدری معنوی می‌دانستیم. این موضوع پس از رحلت امام خمینی تقویت شد. هنگامی که دیدیم رهبر و ولی امر ما یعنی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (دام ظله‌‌الشریف) وقتی برای زیارت به قم مشرف می‌شوند بسیار اصرار دارند با حضرت شیخ (قدس‌سره) دیدار کنند، توشه بگیرند، سؤال کنند، استفاده ببرند و از راهنمایی‌های او بهره ببرند، دیگر تکلیف ما به عنوان سربازان و پیروان آن رهبر مشخص بود. در نتیجه شاید پس از رحلت حضرت امام خمینی(قدس سره‌الشریف) این ابوت روحی و معنوی و ارتباط روحی قوی‌تر شد.»
کتاب «پدر معنوی حزب‌الله» در 80 صفحه با گرد آوری و ترجمه وحید خضاب، همزمان با ایام رحلت حضرت آیت‌الله بهجت توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: