سه‌شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
کد خبر: ۱۶۰۵۸۷
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۹
شرکت برق منطقه‌ای تهران:
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران، از اجرای ۸۰ طرح برقی در تهران خبر داد.

به گزارش صدا و سیما، غلامرضا خوش خلق با‌اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از طرح‌های برقی، به سرانجام رسیده است، گفت: امیدواریم مابقی آنها نیز تا پایان خرداد به مدار وارد شوند.
وی با‌اشاره به ضرورت همکاری مردم برای گذر از پیک تابستان بدون بروز مشکل افزود: در اوج مصرف در اردیبهشت امسال، با افزایش یک درجه دمای بیشتر هوا نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۹ درصد افزایش مصرف در تهران اتفاق افتاد که این عدد قابل توجه است و ادامه آن شبکه برق را در تابستان با مشکل مواجه خواهد کرد.
مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران با بیان اینکه خواهش ما از مردم مدیریت مصرف در زمان پیک از ساعت ۱۲ ظهر تا ۴ بعدازظهر است، ادامه داد: در ۱۰۰ روز تابستان بیشترین مصرف متعلق به دستگاه‌های سرمایشی است که یک سوم مصرف را به خود اختصاص می‌دهد که اگر مردم با تنظیم ترموستات و کنترل مصرف، ما را همکاری کنند، تابستان امسال در تأمین برق با مشکل مواجه نمی‌شویم.
خوش خلق درخصوص طرح‌های اجرا شده در تهران گفت: اجرای پست‌های متعدد ۶۳ کیلوولت توسعه ۲۳۰ ولت و ۴۰۰ کیلو ولت و ۱۰۰ کیلومتر کابل کشی به منظور بهینه سازی و نوسازی شبکه از جمله طرح‌های اجرا شده است.
وی با بیان اینکه کابل کشی‌های در حال اجرا در تهران، به صورت فنی انجام می‌شود، ادامه داد: در دو سال گذشته ۵۳۴ کیلومتر کابل کشی فنی در تهران انجام شده که این مدل توسعه شبکه با وجود هزینه‌های زیاد آن نسبت به مدل هوایی و نگهداری سخت آن از نظر ایمنی و امنیت شبکه مدل مناسب‌تری است.
وی افزایش مصرف و دمای هوا را سبب محدودیت در ارائه خدمات شبکه برق دانست و افزود: اگر افزایش مصرف و افزایش دما اتفاق بیافتد شبکه به صورت خودکار و یا دستی از مدار خارج می‌شود.
مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران میزان تلفات شبکه برق کشور را ده درصد دانست و گفت: شبکه انتقال در تهران دو درصد تلفات دارد.
خوش خلق قیمت برق را در سبد خانوار بسیار کم دانست و ادامه داد: اگر ما معادل ۲۴ ساعت برق به خانوار تحویل دهیم، هزینه دریافتی از آنها معادل یک باطری قلمی نیز نیست؛ این در حالی است که سال ۹۰ با اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت برق از ۱۷ تومان به ازای هر پر کیلووات به ۴۲ تومان رشد مصرف منفی شد، اما سال ۹۱ با تغییرات قیمت دلار، دوباره میزان مصرف اوج گرفت.


نام:
ایمیل:
* نظر: