يکشنبه ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۳
کد خبر: ۱۶۰۴۷۹
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰
به دنبال وقوع حوادث «الفجیره» خبر رسیده با دستور امیر کویت ارتش و گارد ملی این کشور نفت‌خیز به حال آماده‌باش درآمده و نیروهای امنیتی این کشور به ویژه در مراکز حساس نفتی و...مستقر شده‌اند.پس از آنکه نفتکش‌ها در بندر الفجیره دچار آتش‌سوزی شدند و انصارالله یمن با هفت پهپاد به تاسیسات نفتی عربستان حمله کرد، برخی از کشورهای حوزه خلیج‌فارس از اتخاذ تدابیر شدید امنیتی خبر داده‌اند. «صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت روز سه‌شنبه در بازدید از «باشگاه افسران ارتش کویت»، خواستار «هشیاری و احتیاط» نیروهای مسلح کویت شده است. به گزارش روزنامه الوطن کویت، صباح الصباح در سخنانی در جریان این بازدید، «صحنه نظامی» در منطقه و جهان را «دارای تحولی سریع در حوزه توسعه سلاح‌ها و اثر آن» و در حوزه «شیوه‌های آموزش میدانی» دانسته و خواستار «تلاش برای همگامی و بالا بردن آمادگی نیروی انسانی» کشورش شده است.
امیر کویت با ‌اشاره به اینکه «هنوز بسیاری از مناطق درگیری در محیط پیرامونی کویت دچار بی‌ثباتی و ناامنی» است، خطاب به نیروهای کویتی خواستار «اتخاذ تدابیر لازم، رعایت جانب احتیاط، هشیاری و آمادگی برای محافظت از کویت و دور نگاه داشتن آن از خطر و برخورد قاطع» با هر کسی شده که قصد «شرارت» دارد. همچنین روزنامه القبس، دیروز به نقل از «منابع آگاه»، گزارش کرد، گارد ساحلی کویت برای حمایت از آب‌های منطقه‌ای این کشور در برابر هر گونه تجاوزات یا نقض حریم، با تمام توان تلاش می‌کند. روزنامه کویتی «القبس» به نقل از منابع مطلع که هویتشان را فاش نکرد نوشته، «گارد ساحلی کویت از زمان آغاز تحریم‌های آمریکا علیه ایران، تدابیری احتیاطی اتخاذ کرده و گشتی‌ها را به شکل گسترده‌ و بی‌سابقه‌ای اعزام کرده تا با هر قایقی که تلاش می‌کند وارد آب‌های منطقه‌ای کویت شود، با قدرت و قاطعانه برخورد کند.» به نوشته القبس «اخیراً، اطلاعاتی که به دستگاه‌های امنیتی رسیده، حکایت از حضور گروه‌های سارق و دزدان دریایی دارد. با جدیت به این مسئله پرداخته شده و همه تدابیر احتیاطی جهت ناکام کردن طرح‌هایشان، اتخاذ شده است.»
بنابر این گزارش، گارد ملی کویت نیز اخیرا به حال آماده‌باش کامل در آمده به خصوص در تأسیسات نفتی که اخیرا تأمین امنیت آن را بر عهده گرفته است. مأموریت این گارد تأمین امنیت و حفاظت از چاه‌های نفتی به منظور تکمیل مأموریت وزارت کشور در اجرای مأموریت‌های امنیتی برای حفاظت از تأسیسات حیاتی است. القبس همچنین از افزایش حفاظت‌های امنیتی مربوط به وزارت آب و برق و ایستگاه‌های برق خبر داد. همچنین، روزنامه کویتی «الرأی» از تشدید تدابیر امنیتی برای تأمین امنیت نفتکش‌های کویت خبر داد. این روزنامه نوشت: «از مدت‌ها پیش آماده‌باش و تدابیر امنیتی نفتکش‌ها افزایش یافته و این وضعیت در سایه تنش‌های مستمر در منطقه ادامه دارد».نام:
ایمیل:
* نظر: