يکشنبه ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۵
کد خبر: ۱۶۰۴۷۸
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰
رویترز خبر داد
جریان‌های تند رو در سریلانکا با سو استفاده از حملات تروریستی اخیر داعش منازل ، محل‌های کسب و کار و نوامیس مسلمانان در این کشور را هدف حمله خود قرار دادند.
حملات انتقامی مسیحیان و گروه‌های تندرو به منازل مسلمانان و محل‌های کسب و کار آنها در سریلانکا همچنان ادامه دارد. این حملات وحشتی فراگیر در شهرهای مختلف سریلانکا ایجاد ‌ و وضعیت امنیتی در برخی شهرهای این کشور به حدی وخیم کرده است که پلیس مجبور شد مقررات منع آمد وشد برقرار کند و حتی نیروهای ارتش به شهرها گسیل شدند.
به گزارش ایکنا ، گروهی اسلام‌ ستیز به کارخانه‌ای در شمال «کلمبو» پایتخت سریلانکا، که محل کسب مسلمانان بود، حمله‌ور شدند و با آتش‌سوزی، خسارت‌های زیادی را به دستگاه‌‌ها و تجهیزات کارخانه وارد کردند.تا عصر دیروز گزارشی از تلفات جانی طی این حملات منتشر نشده است.
«کاردینال مالکولم رانجی» اسقف اعظم کلمبو، طی پیامی حملات علیه مسلمانان را محکوم کرد و تمامی گروه‌های دینی و نژادی را به اتحاد فراخواند.
وی با تأکید بر اینکه تحرکات ضد اسلامی باید سریعاً متوقف شود، گفت: همه باید کشوری داشته باشیم که در آن تمامی ادیان و نژاد‌ها کنار یکدیگر زندگی ‌کنند. 21 آوریل اتفاق ناخوشایندی در تاریخ ما رقم خورد، اما اکنون باید احساس خود را کنترل کنیم و با هم متحد شویم. اجازه ندهید کنترل اوضاع از دست خارج شود.
اسقف اعظم کلمبو در ادامه تصریح کرد: اخباری مبنی بر حمله به محل کسب و عبادتگاه‌های مسلمانان منتشر می‌شود. از همه می‌خواهیم که از چنین اقداماتی خودداری کنند. گروه‌هایی که این کارها را انجام می‌دهند وابستگی‌های سیاسی دارند. از تمام رهبران سیاسی درخواست می‌کنیم که با عوامل این حملات مقابله کنند و اجازه ندهند که آنان رفتاری مغایر با قانون داشته باشند.
گفتنی است که اول اردیبهشت(21 آوریل) ماه جاری یک گروه وابسته به داعش با انفجار انتحاری در چهار کلیسا، سه هتل و یک باغ وحش، بیش از ۲۵۰ نفر را کشته و ۵۰۰ تن دیگر را زخمی کرد. چند روز پس از آن نیز بر اثر سه انفجار در اطراف شهر «کالمونای» واقع در شرق سریلانکا، ۱۵ نفر کشته شده‌اند. گروه تروریستی داعش مسئولیت این حملات را به عهده گرفت.نام:
ایمیل:
* نظر: