شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۱
کد خبر: ۱۵۶۸۴۱
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۹
اتحادیه تولیدکنندگان لباسشویی اعلام کرد
رئیس ‌اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران صنایع برودتی، تهویه و لباسشویی گفت: برخی افراد به اسم تولید داخل، محصولات خود را با قطعات بی‌کیفیت چینی در بازار عرضه می‌کنند.


علی جمالی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با شرایط تعمیر لوازم خانگی در ماه‌های پایانی سال، اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت لوازم یدکی و محصول نهایی، عموم مصرف‌کنندگان تعمیر را جایگزین خرید محصول نو کرده‌اند و این در حالی است که قیمت قطعات به شدت افزایش یافته و در کنار آن کمبود قطعات یدکی در بازار احساس می‌شود و اگر روند به همین روال پیش برود در سال آینده با کمبود در بازار قطعات و لوازم یدکی لوازم خانگی مواجه خواهیم شد.
رئیس ‌اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران صنایع برودتی، تهویه و لباسشویی ادامه داد: در ماه‌های اخیر به واسطه برخی تصمیم‌گیری‌ها و اعمال تعرفه‌گذاری‌ها، واردات قطعات یدکی تعمیر با کندی مواجه شده و از حجم واردات کاسته شده که این موضوع افزایش قیمت لوازم یدکی را به همراه داشته است.
وی با بیان این‌که در ماه‌های اخیر نیاز بازار از طریق انبارهای نگهداری تأمین شده، گفت: برخی افراد برای واردات از ارز دولتی استفاده کردند و جای سؤال دارد که چرا محصولات آنها به بازار وارد نشده است.
جمالی تصریح کرد: در ماه‌های اخیر با هماهنگی به عمل آمده با وزارت صنعت، معدن و تجارت مقرر شد تا برای واردات با توجه به نیاز بازار از اتحادیه استعلام لازم دریافت شود و واردکنندگان تعهد دهند کالا را بعد از ترخیص در بازار عرضه کنند.
رئیس ‌اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران صنایع برودتی، تهویه و لباسشویی با انتقاد از برخی تولیدات بی‌کیفیت در بازار تاکید کرد: متأسفانه برخی افراد به اسم تولید داخلی محصولات بی‌کیفیت چینی را به بازار عرضه می‌کنند.نام:
ایمیل:
* نظر: