دوشنبه ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
کد خبر: ۱۵۴۵۵۴
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۵
نشست به اصطلاح «صلح و امنیت خاورمیانه» که از شب گذشته با صحنه‌گردانی آمریکایی‌ها و با مشارکت لهستان در ورشو آغاز به‌کار کرد همچنان اهداف نامشخصی دارد و بسیاری پیش از شروع آن را شکست‌خورده دانسته‌اند.

از جمله طرف‌هایی که برای تقویت این نشست در ورشو حضور یافته‌اند، جمعی از اعضای گروهک تروریستی منافقین هستند. نماینده ارشد این گروه تروریستی شب گذشته گفت‌وگویی تلویزیونی با شبکه اسکای‌نیوز عربی - که مقرش در ابوظبی امارات است - انجام داد و عملا از رویکرد آمریکا در استفاده ابزاری از این گروهک جنایتکار رونمایی کرد. گفت‌وگوی رسانه‌های امارات با گروهک‌های تروریستی در تداوم اقداماتی است که از سوی این کشور در همکاری با آمریکا،رژیم صهیونیستی و عربستان برای ایجاد ائتلاف ضدایرانی دنبال می‌شود.
از جمله رسانه‌های دیگری که به‌طور خاص به پوشش خبری این نشست پرداخته‌اند می‌توان به شبکه العربیه و ایران‌اینترنشنال ‌اشاره کرد. ماه گذشته بود که رسانه‌های انگلیسی در گزارش‌هایی، کمک مالی 200 میلیون دلاری سعودی‌ها به شبکه ایران‌اینترنشنال را افشا کردند.
یکی دیگر از چهره‌های مشهور حاضر در نشست ورشو، رودی جولیانی، رئیس‌تیم وکلای ترامپ است، کسی که به‌خاطر موقعیت نزدیکش به رئیس‌جمهوری آمریکا به عنوان یکی از مشاوران اصلی ترامپ نیز شناخته می‌شود. جولیانی نیز ساعتی پیش با حضور در تجمع هواداران گروهک تروریستی سازمان منافقین و با پوشش خبری برخی رسانه‌ها در بیرون محل برگزاری کنفرانس ورشو، اظهاراتی را علیه ایران و در حمایت از منافقین بر زبان راند.
آمریکا طی هفته‌های گذشته تلاش کم‌سابقه‌ای را در مسیر وادارسازی کشورهای مختلف برای اعزام هیئت‌های عالی‌ به این نشست معمول داشت؛ اما نتوانست توفیق چندانی کسب کند. مهم‌ترین افراد حاضر در این نشست، جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس و بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هستند. اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا از اعزام وزرای خود به این نشست ضدایرانی خودداری کرده و هیئت‌هایی سطح‌پایین‌تر را به این کنفرانس نمایشی اعزام
کرده‌اند.
به گزارش تسنیم برگزاری این کنفرانس نمایشی در ورشو با ژست حل مشکلات منطقه در شرایطی است که قرار است امروز پنجشنبه سران سه کشور ایران، روسیه و ترکیه با برگزاری دیداری سه‌جانبه در شهر سوچی روسیه، آخرین تحولات مربوط به مبارزه با تروریسم در سوریه را بررسی کرده و به روند حل‌وفصل سیاسی بحران در این کشور در چارچوب روند آستانه کمک کنند. روند آستانه تنها سازوکاری بوده است که تاکنون توانسته در کاهش تنش و برقراری آتش‌بس در سوریه و بازگرداندن حاکمیت قانون و ثبات به مناطق مختلف سوریه مؤثر واقع شود.نام:
ایمیل:
* نظر: