چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۳
کد خبر: ۱۵۴۲۸۶
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۷
مراجع تقلید آحاد ملت را به حضور پرشور و حماسی در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن دعوت کردند.

آیت‌الله مکارم شیرازی در آغاز درس خارج فقه در مسجد اعظم قم، با گرامیداشت یوم الله 22 بهمن و ایام دهه مبارک فجر، بر لزوم حضور گسترده و حماسی آحاد مردم در راهپیمایی 22 بهمن تاکید کرد و گفت: ان شاءالله همه در راهپیمایی شرکت می‌کنند. این مرجع تقلید افزود: به عقیده ما حضور در راهپیمایی 22 بهمن یک وظیفه الهی، اجتماعی و وجدانی است، دشمن به دنبال آزمایش کردن ما است که آیا فشارها و تحریم‌ها مؤثر واقع شده است یا نه؟
به گزارش رسا، استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم تاکید کرد: برای ناکام کردن دشمن ان‌شاءالله همه مردم باید حضور داشته باشند، بویژه اینکه با عمل خود بیان کنند تحریم‌ها و فشارها و نامردی‌ها تاثیری نداشته است. وی خاطرنشان کرد: البته این حضور دلیل بر عدم وجود مشکل و رضایت مردم از همه جهت نیست، مشکلات در جای خود، اما آدم عاقل باید حساب امور را از هم جدا کند.
آیت‌الله مکارم شیرازی یادآور شد: هم مشکلات فرهنگی زیادی داریم، بویژه با فیلم‌هایی که اخیرا نشان می‌دهند، هم مشکلات اقتصادی وجود دارد، اما این مشکلات مانع از دست بر داشتن از اصولی که به آن ایمان داریم نیست.
این مرجع تقلید همچنین با تسلیت ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) بر لزوم حضور گسترده در مجالس سوگواری و دعا برای حل مشکلات تاکید کرد.
ملت ایران با وجود مشکلات اقتصادی در 22‌بهمن حماسه‌ای بی‌نظیر می‌آفرینند
آیت‌الله نوری همدانی نیز در پیامی تصویری با گرامیداشت شهادت حضرت زهرا(س)، از ملت انقلابی ایران برای حضور پرشور در راهپیمایی دشمن شکن 22 بهمن ماه دعوت کرد.
این مرجع تقلید با‌اشاره به وفاداری ملت ایران نسبت به انقلاب، افزود: مردم مسلمان، مکتبی و مذهبی ایران از ابتدا به ندای امام راحل لبیک گفتند چرا که برای مردم ثابت است که انقلاب اسلامی یک انقلاب دینی و مذهبی محسوب می‌شود. استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان اینکه مردم جلوی گلوله‌ها سینه سپر کردند و شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی سر دادند، اظهار داشت: مردم جان، خون و شهید دادند تا انقلاب اسلامی پایدار بماند چون انقلاب را یک انقلاب اسلامی و دینی می‌دانند.
وی ادامه داد: امسال نیز مردم عزیز ایران مانند سال‌های قبل با بصیرت بالای خود به ندای حضرت امام، رهبر انقلاب و شهدا لبیک خواهند گفت و با قدم‌های استوار و شعارهای کوبنده با وجود اینکه از نظر معیشتی در مضیقه هستند، به میدان خواهند آمد. آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه مردم ایران با قدم‌های استوار در راهپیمایی 22 بهمن گام برخواهند داشت، ابراز داشت: ملت ایران دشمن را بهتر شناخته‌اند و در برابر دشمن با استقامت کامل ایستاده‌اند، از این رو راهپیمایی 22 بهمن پرشور‌تر و پر خروش‌تر از سال‌های گذشته انجام خواهد گرفت. این مرجع تقلید بیان داشت: بنده به عنوان سرباز امام عصر(عج) پا به پای مردم در این راهپیمایی دشمن شکن شرکت خواهم کرد تا دشمن بداند که انقلاب به راه خود با قدرت ادامه می‌دهد و زمینه‌ساز ظهور امام عصر(عج) است. استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: مردم انقلابی و بصیر ایران امسال نیز در راهپیمایی 22 بهمن مشت محکمی به دهان دشمنان اسلام خواهند کوبید، ملت ایران با عقیده، آرمان، شور و خروش بیش از گذشته در صحنه حضور پیدا خواهند کرد.
آیت‌الله سبحانی نیز در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با‌اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بر حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن تأکید کرد.


نام:
ایمیل:
* نظر: