چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۷
کد خبر: ۱۵۴۲۸۰
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۶
توسط قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی صورت گرفت
لطفی در نشست خبری به تشریح برنامه 22بهمن پرداخت و گفت: محور اصلی سخنرانی سخنرانان تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و تقویت انسجام و پرهیز از هرگونه حاشیه‌سازی خواهد بود.

نصرت الله لطفی قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، صبح دیروز در نشست خبری اعلام برنامه‌های یوم الله 22 بهمن گفت: بزرگداشت سالروز انقلاب اسلامی سال 97 را از ماهها قبل آغاز کردیم. صدها نمایشگاه از دستاوردهای انقلاب اسلامی، مسابقات ورزشی و... در میان جشنهای دهه فجر سال‌های قبل سابقه نداشته است و ویژه چهلمین سالگرد است.
قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: ماموریت ستاد چهلمین سالگرد با پایان ایام دهه فجر، پایان نمی‌یابد. به علت نقشه دشمنان برای فتنه سال 98 و ضرورت آگاهی بخشی بیشتر مردم نسبت به دستاوردهای انقلابشان بنا بر این است که دست کم فعالیت ستاد تا سالروز استقرار نظام جمهوری اسلامی ادامه یابد.وی خاطرنشان کرد: از جمله برنامه‌های ویژه ایام دهه فجر امسال افتتاح پروژه‌های عمرانی است که تا روز 22 بهمن ادامه خواهد یافت. روز شنبه 22 بهمن تجمع هیئت‌های مذهبی را به عنوان بخشی از فعالیت ستاد چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را خواهیم داشت.قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: روز پنجشنبه برنامه میهمانی لاله‌ها برگزار می‌شد، چرا که امانتی که به دست ما رسیده است، حاصل خون شهدای گرانقدر کشور است و از این رو در 15 هزار گلزار شهدای کشور آیین عطرافشانی مزار شهدا برکزار می‌شود و کلزار مراز استانها گلباران خواهد شد. همچنین گلزار شهدای اقلیت‌های دینی و اهل تسنن عطرافشانی می‌شود.وی اضافه کرد: طبق روال متعارف سنوات قبل، بدون تغییر، ساعت 21 مراسم گلبانگ تکبیر بر روی بام منازل و ماذنه‌های مساجد و نیز مراسم نور افشانی به شکرانه پیروزی انقلاب اسلامی و ورود به دهه پنجم انقلاب برگزار می‌شود و به ویژه در تهران از 40 نقطه تهران نورافشانی خواهد شد.لطفی گفت: در روز 22 بهمن در بیش از 1000 شهر و 10000 روستا برنامه راهپیمایی خواهیم داشت به منظور بیمه کردن انقلاب اسلامی و مردم بدینوسیله دشمنان را ناکام خواهند کرد.
وی اظهار داشت: میهمانانی از خارج کشور از چهره‌های ورزشی، سیاسی و فرهنگی در جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب حضور خواهند یافت.
قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: در تهران بیش از 1000 غرفه و در شهرستانها 20 هزار غرفه امدادی و فرهنگی برای روز 22 بهمن تدارک دیده شده است.
وی افزود: ان‌اشاءالله جهان شاهد حضور هر چه گسترده‌تر مردم در جشن سالروز چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی خواهد بود و بیش از 6500 خبرنگار و عکاس مراسم راهپیمایی روز 22 بهمن را پوشش خواهند داد که از این میان 300 خبرنگار و عکاس خارجی خواهند بود.
برای اولین بار سرود 1397 نفری دانشجویی توسط دانشجویان دانشکاه امام حسین اجرا می‌شود و برنامه مداحی توسط سعید حدادیان صورت می‌کیرد.
لطفی گفت: یکی از برنامه‌ها دعوت از شخصیت‌ها است که برای محدود نشدن به یک طیف خاص، به دوستان استانها اعلام کردیم که خود مرکز برای مراکز استانها سخنران دعوت می‌کند، اما به مراکز استانها اعلام کردیم که برای سخنرانان شهرستانها باید نکاه غیرجناحی و در راستای یکپارچکی باشد.وی افزود: محور اصلی سخنرانی سخنرانان تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و تقویت انسجام و همدلی و پرهیز از هرگونه حاشیه‌سازی خواهد بود.وی ادامه داد: اگر قرار بود در هر استانی رضایت آقایان را در نظر بگیریم، بسیاری از دعوت‌ها اصلا امکانپذیر نبود.
 الان استاندارانی با ما تماس گرفتند که سخنرانان دولتی باید جایگزین سخنرانان غیردولتی شوند، اما نگاه ما پرهیز از تفکر تنگ نظرانه و جناحی است.لطفی گفت: اینکه هرکس از استانداران و ائمه جمعه می‌خواهند سخنران باشند، امکان‌پذیر نبود. بنده اصرار داشتم که رئیس‌قوه مقننه حتما سخنران مراسم یکی از شهرها باشند. اصرار بر کرج نبود، بلکه به لحاظ سوابق اجرایی و مسئولیت‌ها و خدماتشان به ستاد چهلمین سالگرد اصرار داشتم که سخنران یکی از شهرها باشند.
قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: اگر خود آقای لاریجانی، سخنرانی شان را در کرج لغو نمی‌کردند، ما هیچ برنامه‌ای برای لغو سخنرانی ایشان نداشتیم و امیدواریم این گونه اتفاقات تکرار نشود.
نام:
ایمیل:
* نظر: