دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۷
کد خبر: ۱۵۲۲۷۹
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۲
رئیس‌جمهور در جمع مردم استان گلستان:
رئیس‌جمهور در جمع مردم گلستان گفت: به زودی ماهواره پیام که به دست دانشگاهیان و به ویژه دانشگاه امیرکبیر ساخته شده در ۶۰۰ کیلومتری فضا قرار خواهد گرفت.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح دیروز در جمع مردم گلستان و در ورزشگاه گنبدکاووس بیان داشت: ما با همه توان باید کشورمان را آباد کنیم. امنیت امروز در این سرزمین افتخار ماست. هوشیاری و بیداری مردم افتخار ماست. تحصیل‌کرده‌های این دیار و اوج مسئله آموزش و تحقیقات علمی افتخار ماست. ما به عنوان کشوری هستیم که در روزهای پیش رو انشاالله ۲ ماهواره را به فضا پرتاب خواهیم کرد.
وی گفت: ماهواره پیام به زودی توسط ماهواره‌بری که ساخت خودمان است پرتاب خواهد شد. ماهواره و ماهواره‌بَر ساخت خودمان است که ساخت ایثارگران، اندیشمندان و جوانان غیور این دیار است، انشاالله به زودی ماهواره پیام که به دست دانشگاهیان و به ویژه دانشگاه امیرکبیر ساخته شده در ۶۰۰ کیلومتری فضا قرار خواهد گرفت.
رئیس‌جمهور تأکید کرد: این ماهواره می‌تواند وضع آب و هوا، کشاورزی، آب‌های سرزمینی و وضع جنگل‌ها را برای ما رصد کند و در اختیار ما گذارد. این ماهواره در روز ۶ نوبت از بالای سر ما عبور خواهد کرد. اولین ماهواره بلند عملیاتی کشور عزیز ایران است. ما در گذشته در این صنعت ورود کردیم و ماهواره‌های تحقیقاتی متعددی را پرتاب کردیم اما این ماهواره تحقیقاتی نیست بلکه ماهواره عملیاتی است و برای اولین بار ماهواره‌ای را پرتاب می‌کنیم که روزانه همه مسائل کشور را و تمام سرزمین را در اختیار ما از طریق دوربین‌ها و سنسورها
 قرار می‌دهد.
با همه قدرت
در برابر دشمنانمان ایستاده‌ایم
رئیس‌جمهور بیان داشت: ما کشوری هستیم که برای اینکه به دنیا ثابت کنیم «ما ملت علم هستیم» در زمینه‌های مختلف پیشرفت کرده‌ایم، آخرین آمار علمی چند هفته پیش نشان می‌دهد در زمینه علم ژنتیک ایران در کل منطقه خاورمیانه مقام اول را داراست. این نشان می‌دهد مردم ما، مردم علم‌دوست، سرافراز و با فناوری‌های مختلف قدرت بزرگ علمی- فناوری، اقتصادی و دفاعی را برای ما به وجود آوردند.
رئیس‌قوه مجریه با تأکید بر اینکه از توطئه‌های دشمن هراسی نداریم، گفت: ما مشکلات را پشت سر خواهیم گذاشت. ملت ما بداند این مشکلات پیش روی ما باقی نمی‌ماند و از آن عبور خواهیم کرد. نه آمریکا و نه صهیونیست و برخی اذنابشان قادر نخواهند بود این ملت بزرگ و رهبری شجاع ملت را به زانو در‌آورند. ما با همه قدرت در برابر دشمنانمان ایستاده‌ایم.
وی افزود: شما می‌خواهید مردم ما را از غذا، دارو و تجهیزات محروم کنید؟ ما با تمام دوستانمان در عالم، با اکثر همسایگانمان روابط برادرانه داریم از ترکمنستان گرفته تا قزاقستان، روسیه، جمهوری آذربایجان، تا ارمنستان، ترکیه، عراق، کشورهای جنوبی خلیج‌فارس و تا پاکستان و افغانستان همسایه‌های برادر و دوست ما هستند. ما با همسایگانمان بهترین روابط را داریم و با یکی دو همسایه هم اگر مشکل داریم آمادگی داریم تا مشکلات را با آنها حل کنیم. ما در یک شرایط سخت و صبر در منطقه قرار گرفته‌ایم. صهیونیست‌ها می‌خواهند ما را در برابر آنچه که اهداف آنهاست از پا در بیاورند، نخواهند توانست.
وی با‌ اشاره به بودجه تقدیمی به مجلس بخصوص تبصره‌های ۱۴، ۱۸، ۱۹ و ۲۱ گفت: اولین قدم در تبصره ۱۴ برای ادامه کمک به اقشار محروم این جامعه طراحی شده است و برای رفع فقر مطلق ۷ هزار میلیارد تومان برای سال آینده در تبصره ۱۴ اعتبار پیش‌بینی کرده‌ایم. در تبصره ۱۸ برای تحول در ‌اشتغال که مهم‌ترین مسئله امروز ما‌ اشتغال جوانان است ما می‌دانیم در این مقطع حساس جوان‌های ما باید در مسیر شغل قرار گیرند و از مسئولین استان گلستان تشکر می‌کنم که از نظر آمار امسال نسبت به پارسال در بی‌کاری کاهش داشته‌ایم، یعنی از 11/7 به 10/7 رسیدیم که به این معناست که مردم غیور این استان در کنار مسئولین استان تلاش می‌کنند تا از مشکلات عبور کنیم.
سختی‌های فراوانی وجود دارد
رئیس ‌قوه مجریه تصریح کرد: ما برای اینکه بتوانیم در برابر دشمنانمان بایستیم باید روی پای خود بایستیم و تلاش و کوشش کنیم، البته این روزها سختی‌های فراوانی وجود دارد، کشتیرانی، بانک‌ها و نفت ما را آمریکا تحریم کرده، ما در برابر این تحریم می‌ایستیم و مقاومت می‌کنیم، اما می‌دانید که کار آسان نیست. اینکه رابطه بانکی‌مان را بخواهیم با کشورها علیرغم فشار آمریکا به وجود آوریم کار سخت و مشکلی است اما این کار را انجام می‌دهیم. ما هم دام زنده را داریم وارد می‌کنیم، هم گوشت منجمد را وارد می‌کنیم که متأسفانه همین امروز صبح یکی از این هواپیماهایی که گوشت را وارد می‌کرد دچار مشکلی شد و حادثه‌ای برای آن پیش آمد. همه این تلاش‌ها انجام می‌گیرد تا رنج مردم کمتر شود.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز روز امتحان دولت به تنهایی نیست، بیان داشت: روز امتحان همه ماست. در روز سختی همه باید کنار هم قرار گیریم و اینکه بنشینیم بگوییم دولت تو این کار و آن کار را بکن. دولت به عنوان خادم، نوکر و نماینده شماست. دولت دارد همه تلاش خود را می‌کند اما همه باید دست به دست هم دهیم. شما فکر می‌کنید‌ اشتغال با دولت درست می‌شود؟‌ اشتغال با دولت و ملت درست می‌شود. بانک باید اعتبار دهد، کشاورزان و صنعتگران ما باید تلاش کنند. این کار، کار دولت نیست، کار همه ماست.
همچنین به گزارش فارس حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح دیروز در بدو ورود به استان گلستان ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: علاوه‌بر طرح‌های ناتمام قبلی، طرح‌های جدیدی در گلستان اجرایی می‌شود. قرار شد آنچه در سفر گذشته در این استان قول داده شد مقادیری که اجرایی شد و نشد بررسی شود و برنامه‌هایی را برای افتتاح در بخش‌های مختلف داریم که ان‌شاالله مردم استماع خواهند کرد.


نام:
ایمیل:
* نظر: