دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۸
کد خبر: ۱۵۲۲۵۱
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۵
حجت‌الاسلام رستمی:
رئیس‌نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها درباره دیدار با تعدادی از دانشمندان هسته‌ای تاکید کرد: آنها می‌گویند می‌خواهند و می‌توانند که ادامه دهنده راه شهریاری باشند؛ اما با برخی خودتحریمی‌ها مواجه شده‌اند.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام رستمی رئیس ‌نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها درباره دیدار با تعدادی از دانشمندان هسته‌ای کشورمان که روز یکشنبه صورت گرفت، تاکید کرد: عصر یکشنبه در خدمت جمعی از اساتید و دانشمندان هسته‌ای بودم؛ بجز دو نفری که موی خود را در صنعت هسته‌ای کشور سفید کرده بودند، باقی جوانان تازه نفسی بودند که به قول استاد پیشکسوتشان از بهترین‌های این رشته هستند.
وی با بیان این مطلب در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: یکی از آنها از جوانترین استادتمام‌های ایران است و به تنهایی کارهایی کرده که تعجب دنیا را برانگیخته است، آن هم در نه شرایط عادی بلکه در شرایط تحریم (یاد شهید شهریاری بخیر)؛ کم کم که پای درددل‌ها باز شد از برخی کاستی‌ها و حتی فشارها، گلایه کردند و گفتند قرار بود لااقل دستمان در تحقیقات باز باشد، اما الان حتی برای سرفصل‌های آموزشی هم خط و نشان می‌کشند.
رستمی ادامه داد: یکی از اساتید قدیمی به توان علمی دانشکده ‌اشاره کرد. از اینکه کارهایی در دانشکده ارائه شده که در دنیا بی‌نظیر است. وقتی کشورهای قوی در حوزه هسته‌ای هم نتوانستند ورود کنند، گروه‌های کوچک چند نفره اما جوان ما، کارهایی کرده‌اند که گروه‌های 60 نفره روسی با تجهیزات و امکانات فوق‌العاده نتوانستند جلو ببرند.
وی افزود: امیدوارند، اما می‌گویند برخی می‌خواهند این شریان‌های امید را بخشکانند، می‌خواهند و می‌توانند که ادامه دهنده راه شهریاری استاد شهیدشان باشند؛ اما با برخی خود تحریمی‌ها مواجه شده‌اند.
حجت‌الاسلام رستمی تصریح کرد: بازدید بازرسان آژانس انرژی اتمی از دانشگاه‌ها را امری خنده دار و عجیب می‌دانند، چرا که اساسا ماهیت فعالیت‌های علمی و دانشگاهی، شفاف و عمومی است؛ البته شاید هدف واقعی؛ تحقیر دانشمندان ما و بهانه‌جویی‌های پس از بازدید است. آنطور که فهمیدم با وجود مشکلات، اساتید عزیز ما امیدوارند و معتقدند اگر تنگناها برطرف شود می‌توانند به روزهای پرفروغ هسته‌ای پیش از برجام بازگردند.


نام:
ایمیل:
* نظر: