دوشنبه ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۶
کد خبر: ۱۵۲۲۴۱
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۲
معاون وزیر جهاد کشاورزی:
معاون توسعه بازرگانی و صنایع وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: یکی از دلایل گرانی گوشت قرمز این است که دست به دست می‌شود و با دلالی گران‌تر به دست مردم می‌رسد.

علی‌اکبر مهرفرد در گفت‌و‌گو با ایسنا درباره دلیل گرانی گوشت قرمز اظهارداشت: هم‌اکنون مشکل خاصی در تامین گوشت قرمز وجود ندارد و واردات آن نسبت به گذشته بیشتر شده و تولید آن هم تغییری نسبت به گذشته نداشته، اما مسئله دلالی یکی از عوامل گرانی گوشت قرمز در بازار است.
وی افزود: هم اکنون واردات گوشت برزیلی و گوشت گوسفندی بیشتر از گذشته شده، اما مشکلاتی در توزیع آن وجود دارد و آنقدر دست به دست می‌شود که با نرخی که باید به دست مصرف‌کنندگان نمی‌رسد.
معاون توسعه بازرگانی و صنایع وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: همین دست به دست شدن‌ها و دلالی‌ها عامل گرانی گوشت قرمز شده و دست‌هایی وجود دارد که در این میان در حال سودجویی به نفع خودشان و به زیان مردم هستند.
مهرفرد تاکید کرد: نظارت‌ها از سوی دفتر نظارت وزارت جهاد کشاورزی و دستگاه‌های نظارتی متولی ادامه دارد و بیشتر شده است که امیدواریم با همه سودجویان در این بازار برخورد کنند تا بتوانیم بازار گوشت قرمز را تنظیم کنیم.
گفتنی است، براساس آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفند منجمد قطعه‌بندی شده وارداتی که از مبدأ‌ مغولستان، ارمنستان و قزاقستان به کشور وارد می‌شود بین ۲۶ هزار و ۷۰۰ تومان برای یک کیلوگرم قلوه‌گاه و ۴۰ هزار تومان برای یک کیلوگرم ران است.
همچنین بر اساس جدیدترین مصوبه این ستاد در ۱۳ آذر ماه سال جاری، هر کیلوگرم گوشت گوسفندی تازه استرالیایی باید بین ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۵۲ هزار و ۵۰۰ تومان بسته به نوع گوشت و اجزای آن برای مصرف‌کنندگان قیمت داشته باشد و قیمت هر کیلوگرم گوشت وارداتی از مبدأ آسیای میانه بین ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان تا حداکثر ۶۷ هزار و ۵۰۰ تومان برای یک کیلوگرم فیله ممتاز تعیین شده است. از سوی دیگر نیز قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله منجمد وارداتی برزیلی بین ۲۸ تا ۲۹ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.
همچنین مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: مرغ منجمد و گرم به قیمت‌های ۸۹۰۰ تومان و ۹۸۰۰ تومان، علاوه بر توزیع در تمام میادین میوه و تره بار، فروشگاه زنجیره‌ای و اصناف منتخب، توسط واحدهای سیار شرکت پشتیبانی امور دام در سطح شهر تهران توزیع می‌شود.
حمید ورناصری در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: توزیع مرغ 8900 تومانی و تازه 9800 تومانی در تمام میادین میوه و تره‌بار، فروشگاه زنجیره‌ای و اصناف منتخب توزیع می‌شود و  مردم با خیال راحت می‌توانند مرغ منجمد را با قیمت مناسب 8900 تومانی از مکان‌های یاد شده خریداری کنند و اطمینان داشته باشند که این محصولات از کیفت مناسبی برخوردارند.نام:
ایمیل:
* نظر: