دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۰
کد خبر: ۱۵۲۲۲۹
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۰
دادستان کل کشور:
دادستان کل کشور گفت: کارگر شرکت هفت‌تپه که مدعی شده مورد شکنجه قرار گرفته با اهداف سیاسی و با انگیزه‌های خاص خودش دنبال این قضیه بوده است.

حجت‌الاسلام محمد جعفر منتظری در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما اظهارداشت: پس از نشر خبر شکنجه یکی از کارگران شرکت نیشکر که در فضای مجازی و رسانه‌ها مطرح شده بود و دستور ریاست قوه قضائیه برای اعزام هیئت تحقیق، ما هفته گذشته بلافاصله هیئت را اعزام کردیم.
منتظری افزود: این هیئت در دو روز کامل با مجموعه کسانی که در این خصوص اطلاعات کاملی داشتند یا صاحب نظر بودند و اطلاعاتی در اختیار داشتند گفت‌و‌گو کردند و بررسی کامل و جامع انجام شد و گزارش هیئت را به صورت مکتوب و به صورت جامع برای ما آوردند که گزارش متین، جامع و خوبی است و آنچه که من به اطلاع مردم می‌رسانم این است که این خبر از اساس دروغ بوده و هیچ‌گونه ضرب و جرح و شکنجه‌ای در کار نبوده است و این فردی که مدعی شده که مورد شکنجه قرار گرفته با اهداف سیاسی و با انگیزه‌های خاص خودش دنبال این قضیه بوده است.
وی ادامه داد: البته این شخص به لحاظ اینکه مرتکب یک سری جرایم و تخلفاتی شده بود توسط ماموران دستگیر و برای انجام تحقیقات به مراکز مربوطه برده می‌شود اما اینکه شکنجه شده یا ضرب و جرح خاصی رخ داده باشد چنین چیزی صورت نگرفته است.
دادستان کل کشور گفت: متاسفانه اینها برای برداشتی که با اهداف سیاسی خودشان داشتند شایعه پراکنی کردند و این فرد نیز یک فرد عادی معمولی نبوده است و به لحاظ ارتباطاتی که با بعضی جاها داشته و به لحاظ جرایمی که مرتکب شده است چه بسا برای پوشش دادن به آن جرایم، مسئله شکنجه را مطرح کرده است.
منتظری افزود: با هیئتی که ما اعزام کردیم و دستگاه قضایی در تحقیقات به این نتیجه رسید که هیچ شکنجه‌ای در کار نبوده است و هم بخش‌هایی که رفته بودند و تحقیقات جامعی انجام دادند، ما شنیدیم که مسئله شکنجه کلا منتفی است و ظاهرا برخی از دستگاه‌ها و شخصیت‌های حقوقی نیز از این فردی که چنین اتهامی نسبت به مسئولان اطلاعاتی،​ امنیتی و قضایی زده است شکایت کرده‌اند که این مسئله قطعا بطور دقیق رسیدگی خواهد شد.
وی اظهارداشت: امیدواریم آنچه که به حق است ما به آن برسیم، اگر چنانچه این فرد مرتکب جرم هم شده باشد در چارچوب قوانین و مقررات با آن برخورد خواهد شد اما آنچه که به صراحت می‌گویم گزارش کامل و جامع ما نشان می‌دهد موضوع شکنجه کلا منتفی بوده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: