دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
کد خبر: ۱۵۲۰۶۹
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۴
یک جوان مسیحی از کشور ایتالیا در حرم مطهر رضوی به دین اسلام مشرف شد و با توجه به ارادتی که به حضرت رضا(ع) داشت نام رضا را برای خود برگزید.به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان، کارملو کوکو جوان ۲۶ ساله از سیسیل ایتالیا با حضور در دفتر مدیریت امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی و اقرار شهادتین به دین اسلام مشرف شد.
وی انگیزه خود را از اسلام آوردن اینگونه بیان کرد: نزدیک محل کار من مسجدی قرار داشت که در طول روز صوت اذان از بلندگو در سه نوبت پخش می‌شد و من باشنیدن این صوت دلنشین بسیار حال خوبی داشتم و به نوعی به این صدا وابستگی خاصی پیدا کرده بودم.
وی افزود: با چندین نفر از مسلمانان که در این مسجد نماز می‌خواندند آشنا شدم، اما با این حال هیچ اطلاعی از جزئیات دین و اعتقادات آنها نداشتم.
این جوان تازه مسلمان ادامه داد: سال گذشته در سانحه تصادف رانندگی دچار ضربه مغزی شده و به کما رفتم به‌طوری که پزشکان از بازگشت مجدد من به زندگی قطع امید کردند. یکی از دوستان مسلمانم بعد از قطع امید پزشکان از زنده ماندنم روز‌ها در کنار تخت من حضور داشت و برای من قرآن تلاوت می‌کرد.
این جوان تازه مسلمان افزود: در عالم رویا این صوت دلنشین آرام‌بخش قلب من بود و حس خوشایندی در من ایجاد می‌کرد. بعد از چند روز که به هوش آمدم تمام پزشکان این اتفاق را یک معجزه الهی می‌دانستند.
وی گفت: بعد از بهبود یافتن، زندگی‌ام تغییر کرد به گونه‌ای که علاقه بسیاری داشتم تا قرآن گوش دهم؛ بنابراین ناخواسته در مسیری قرار گرفتم که تمایلی به بازگشت از آن نداشتم، اما با این شرایط اصلا به دنبال تغییر دین نبودم.
رضا ادامه داد: ارتباطم را با دوستان مسلمانم بیشتر کردم تا اطلاعاتم را نسبت به این دین افزایش دهم و باور داشتم راهی که انتخاب کرده‌ام من را به آرامش می‌رساند.
این جوان تازه مسلمان در رابطه با انتخاب این مکان مقدس برای مسلمان شدن نیز گفت: تصمیم گرفتم به همراه یکی از دوستانم به مشهد بیایم و از نزدیک با اسلام و مسلمانان آشنا شوم و با حضور در این حرم آرامشم دو چندان شد و مسلمان شدم.

نام:
ایمیل:
* نظر: