يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۱
کد خبر: ۱۵۲۰۶۷
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۴
حاجی‌دلیگانی مطرح کرد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، از طرح تعدادی از نمایندگان برای ساماندهی دستمزد و پاداش‌های نجومی شرکت‌های دولتی خبر داد.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر درخصوص بودجه شرکت‌های دولتی، گفت: مجلس شورای اسلامی عملاً به بررسی دو - سوم بودجه ورود نمی‌کند و بودجه مربوط به شرکت‌های دولتی و بانک‌ها و برخی نهادها را مورد بررسی قرار نمی‌دهد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: اعتبار کلی بودجه ۱۷۳۰ هزار میلیارد تومان است که ۴۷۰ هزار میلیارد آن مربوط به بودجه عمومی دولت است که در مجلس بررسی می‌شود و ۱۲۳۰ هزار میلیارد تومان آن بودجه شرکت‌های دولتی است.
وی با ‌اشاره به افزایش ۴۰ تا ۵۰ درصدی بودجه شرکت‌های دولتی در لایحه بودجه سال ۹۸ تصریح کرد: به دلیل نگرانی از ورود این اعتبارات به هزینه‌های جاری و پرسنل شرکت‌های دولتی، درصدد تهیه طرحی هستیم. در صورت تصویب نهایی این طرح، کارکنان شرکت‌های دولتی نیز طبق قانون اداری و استخدامی کشوری، حقوق و دستمزد دریافت خواهند کرد.
حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر کارکنان شرکت‌های دولتی براساس مصوبات هیئت‌مدیره شرکت‌ها، حقوق و پاداش دریافت می‌کنند.نام:
ایمیل:
* نظر: