پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۷
کد خبر: ۱۵۱۸۷۸
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۱


مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفته، 2596 کلاس در استان کرمان هیچ‌کدام از تجهیزات گرمایش را ندارند و گرمای آنها با علاءالدین تامین می‌شود.
احمد اسکندری نسب در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان توضیح داد: از 4768 فضای آموزشی 2943 کلاس دارای بخاری گازی غیراستاندارد هستند و 1958 مورد بخاری نفتی دارند.
اسکندری نسب با‌اشاره به نیاز حدود 150 میلیارد تومانی برای تامین سیستم گرمایشی استاندارد مدارس استان ادامه داد: با توجه به تراکم دانش‌آموزان در برخی مناطق از جمله شهرهای بزرگ، در مرکز شهر کرمان، مدارس دوشیفته هستند که در کیفیت آموزشی جایگاهی ندارند و باید فکری بشود.
اسکندری نسب با‌اشاره به بهره‌برداری از 250 کلاس درس در دهه فجر امسال در استان کرمان عنوان کرد: 77 پروژه آموزش و پرورش در دهه فجر در سطح استان، افتتاح و کلنگ زنی می‌شوند.
وی با‌اشاره به فضاهای آموزشی غیراستاندارد استان بیان کرد: در سطح استان 612 مدرسه تخریبی داریم و در شهرستان‌های مختلف و به ویژه شهرهای پرجمعیت نیاز به احداث 361 مدرسه است. 181 مدرسه چادری، 46 مدرسه کپری، 232 مدرسه خشت و گلی و بلوکی، 777 مدرسه با مصالح غیراستاندارد و 170 کانکس در استان کرمان داریم.


نام:
ایمیل:
* نظر: