شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
کد خبر: ۱۴۹۹۴۲
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۱
دیلی‌میل فاش کرد
روزنامه «دیلی میل» انگلیس در گزارشی در وب سایت خود نوشته پلیس فرانسه قصد دارد به عنوان آخرین راه‌حل برای مقابله با شورش جلیقه زردها از سلاح‌های شیمیایی استفاده کند!
سرویس خارجی

«جلیقه زردها» دولت فرانسه را مستاصل و سایر کشورهای اروپایی را نگران کرده‌اند. 8 کشته ، 7 هزار دستگیری و زخمی طی 5 تظاهرات در 5 هفته، احتمال کسری بودجه 10 میلیارد یورویی، غارت فروشگاه‌ها و خسارت 2 میلیارد یورویی به اقتصاد این کشور تنها بخشی از خسارات طوفانی است که به پا شده است و هر روز نیز خواسته‌های معترضان بیشتر و جدی‌تر می‌شود.
 آنها حدود یک ماه پیش با شعار «کاهش قیمت سوخت» اعتراضات خود را شروع کردند، امروز خواسته‌های خود را به استعفای ماکرون، خروج فرانسه از اتحادیه اروپا و ناتو، تغییر قانون اساسی، افزایش دستمزدها و... رسانده‌اند. بسیاری از اتحادیه‌ها و سندیکاهای کارگری فرانسه نیز به این اعتراضات ملحق شده‌اند. دیروز اتحادیه پلیس فرانسه نیز در اعتراض به قانونی که بودجه نهادهای اجراکننده قانون را کاهش می‌دهد، خواستار اعتصاب سراسری نیروهای پلیس در روز چهارشنبه(امروز) شده است.
سلاح شیمیایی!
دولت ماکرون اما در جدیدترین تصمیم خود برای مقابله با جلیقه زردها تصمیم گرفته در برخی اماکن حساس پاریس، از سلاح شیمیایی برای مهار معترضان استفاده کند. آنطور که «دیلی میل» نوشته پلیس فرانسه در حال آماده‌سازی مقدماتی است که بتواند به‌طور محدود از سلاح‌های شیمیایی به‌عنوان آخرین راه مقابله با جلیقه‌زردها استفاده کند. بر اساس این گزارش قرار است تجهیزات مربوط به این تسلیحات در اطراف ساختمان‌های مهم فرانسه مثل کاخ ریاست جمهوری مستقر شوند. به گفته افسران ارشد پلیس فرانسه، این تجهیزات وسایلی هستند که می‌توانند تنها در ظرف ۱۰ ثانیه منطقه‌ای به وسعت 6 زمین فوتبال را پر از گازهای شیمیایی کنند. بر اساس این گزارش در اعتراضات روز شنبه هفته جاری در دست کم ۱۴ خودروی زرهی حاضر در خیابان‌های پاریس، این تجهیزات وجود داشته است. به نوشته دیلی میل، توسل به تسلیحات شیمیایی آخرین راهکار پلیس فرانسه برای دور نگه داشتن معترضین از ساختمان‌های کلیدی پاریس است.
افشای خبر آمادگی نیرو‌های امنیتی فرانسه برای استفاده از «پودر‌های شیمیایی تضعیف‌کننده » برای مقابله با جلیقه زردها نشان دهنده ناامیدی فزاینده دولت ماکرون برای مقابله با این اعتراضات است.نام:
ایمیل:
* نظر: