چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
کد خبر: ۱۴۹۹۳۶
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۹
در سازمان ملل اتفاق افتاد
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل، همسویی اسرائیل با پیش‌نویس قطعنامه حقوق بشری ضد سوری عربستان را از روی کنایه، به ریاض و رژیم‌های مرتجع عربی تبریک گفت!

«بشار جعفری» دیروز در واکنش به پیش‌نویس قطعنامه عربستان درباره وضعیت حقوق بشردر سوریه اظهار داشت: این پیش‌نویس تنها به دلایل سیاسی ارائه می‌شود و واقعیت این است که محتوای پیش‌نویس قطعنامه ناهماهنگ است و حقایق را نادیده گرفته و چهره دولت سوریه و نهادهای قانونی آن را خدشه‌دار می‌کند. عربستان هیچ‌گونه صلاحیت حقوقی و اخلاقی برای ارائه چنین پیش‌نویسی را ندارد.
به‌ گزارش ‌ایسنا، بشار جعفری تأکید کرد: عربستان از زمان تأسیس، نه پارلمانی داشته نه قانون اساسی و نه انتخاباتی، بلکه تنها به سرکوب شهروندان و ظلم به زنان و اقلیت‌ها پرداخته است. ریاض اخیرا از یکی از مقرهای دیپلماتیک خود برای قتل و قطعه‌قطعه کردن جسد «جمال خاشقجی»، روزنامه‌نگار منتقد خاندان آل‌سعود، استفاده کرده است.
وی افزود: جای تعجب دارد که تعدادی از کشورهای عضو که خود از اعضای ائتلاف بین‌المللی آمریکا در منطقه هستند، این پیش‌نویس را ارائه می‌کنند؛ ائتلافی که مرتکب بدترین جنایت‌ها شده و حقوق بشر را در سوریه نقض کرده است. این ائتلاف شهر رقه را ویران کرده و هزاران تن از ساکنان آن را که اجسادشان همچنان در زیر آوارها باقی‌ مانده، به قتل رسانده است. این کشورها همچنین پل‌ها، زیر ساخت‌ها و نیروگاه‌های کشورمان را ویران کرده‌اند.
جعفری گفت‌: رای‌گیری درباره این پیش‌نویس، اقدامی خصمانه علیه دولت سوریه است و دمشق هرگز از حقوق مربوط به حاکمیت ملی خود و اقدام علیه کسانی که این پیش‌نویس را ارائه کرده و به آن رای می‌دهند، کوتاه نخواهد آمد.
وی ادامه‌ داد: من به عربستان و کشورهای عربی دیگری که این پیش‌نویس قطعنامه را تهیه کرده‌اند، پیوستن اسرائیل به آنها را تبریک می‌گویم!
نام:
ایمیل:
* نظر: