يکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۰
کد خبر: ۱۴۹۰۳۲
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۸
معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: خرید و بازسازی هفت هزار دستگاه اتوبوس درون شهری مراکز استان‌های کشور در دستور کار این سازمان قرار دارد.

مسعود نصرتی در گفت‌و‌گو با ایرنا در قزوین افزود : تامین 12 هزار میلیارد ریال از محل انتشار اسناد خزانه و اوراق مشارکت برای خرید و بازسازی این تعداد اتوبوس در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت اتوبوس‌ها در ماه‌های گذشته، در حال برنامه‌ریزی هستیم تا خرید این تعداد اتوبوس را با قیمتهای مناسب و با مشارکت بانک‌ها و کمک‌های دولت به انجام برسانیم.
این مسئول با اشاره به رفع مشکل بیمه رانندگان درون و برون شهری، خاطرنشان کرد: انجام این مهم همراه با 32 هزار میلیارد ریال از محل 10 درصد عوارض سوخت در یک روز مورد تصویب مجلس شورای اسلامی قرار گرفت که این موضوع با پیگیری‌های مشترک وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور به انجام برسد.  به گفته نصرتی، مصوبه یاد شده قابل تکرار در سال‌های آینده نیز خواهد بود و اعتبار در نظر گرفته برای آن نیز 13 هزار میلیارد ریال است.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: امسال اعتبارات در نظر گرفته شده برای حمل‌ونقل عمومی کشور 55 هزار میلیارد ریال بود که این میزان برای سال آینده 80 هزار میلیارد ریال خواهد بود.
وی درخصوص توزیع قیر رایگان اظهار داشت: این مهم در شهرهای زیر 50 هزار نفر امسال انجام شد اما برای سال آینده پیشنهاد افزایش آن به 27 درصد و برای شهرهای کمتر از 100 هزار نفر داده شده است.نام:
ایمیل:
* نظر: