يکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۲
کد خبر: ۱۴۹۰۲۲
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۶
مقامات آمریکا و فیلیپین از دستگیری یک کشیش کاتولیک آمریکایی به اتهام آزار و اذیت و تعرض به پسربچه‌ها در فیلیپین که ده‌ها سال در آنجا زندگی می‌کرده، خبر دادند.

به گزارش ایسنا، برنارد هندریک، کشیش ۷۷ ساله روز چهارشنبه پس از اینکه چندین قربانی او ماه گذشته به مقامات فیلیپین و آمریکا مراجعه کردند، در فیلیپین دستگیر شد.
هندریک برای چندین سال در فیلیپین به عنوان مبلغ مذهبی سکونت داشته است.
هم‌اکنون مقامات هر دو کشور فیلیپین و آمریکا در حال انجام تحقیقاتی در ارتباط با این کشیش هستند.
اگرچه تاکنون تنها پنج پسربچه اسناد رسمی دادگاه را پر کرده‌اند، اما در مجموع ۱۰ پسربچه در سنین 7 تا نوجوانی اعلام کرده‌اند که این کشیش آنها را مورد سوءاستفاده قرار داده است. ممکن است تعداد این کودکان بیشتر هم باشد. گفته می‌شود این آزار و اذیت‌ها از سال ۲۰۰۹ میلادی آغاز شده باشد.
طبق اعلام مقامات، این کشیش پس از برقراری رابطه دوستانه با کودکانی که به کلیسا مراجعه می‌کرده‌اند، آنها را به محل اقامت خود دعوت کرده و از آنها سوءاستفاده می‌کرده است.
براساس قانون ایالات متحده آمریکا، افراد آمریکایی که در خارج از کشور اقدام به آزارهای اینچنینی می‌کنند در دادگاه‌های این کشور محاکمه می‌شوند. هندریک نیز در دادگاه فدرال ایالات متحده به سوءاستفاده جنسی متهم شده و ممکن است به پرداخت جریمه نقدی و تا ۳۰ سال حبس محکوم شود. با این حال وکیل این کشیش ادعا کرده که اتهامات او نادرست است و در روز دادگاه بی‌گناهیش ثابت خواهد شد.
به گزارش سی‌‎ان‌ان، تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر آزار و اذیت‌های مشابه توسط این کشیش در زمان خدمتش در ایالات متحده آمریکا دریافت نشده اما با این حال تحقیقات در این رابطه ادامه دارد.نام:
ایمیل:
* نظر: