دوشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۸
کد خبر: ۱۴۸۹۸۵
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۹
سازمان بنادر:
معاون امور دریایی سازمان بنادرگفت: سازمان بنادر با قدرت و قوت پروژه توسعه بندر چابهار را به پیش می‌برد.

روز پنجشنبه هفته گذشته یک انفجار تروریستی در بندر چابهار رخ داد که بر اثر آن، دو نفر شهید و 28 زخمی به جای ماند. با توجه به اینکه چابهار از نظر اقتصادی منطقه مهمی برای کشورمان محسوب می‌شود، بیم این موضوع شکل گرفت که چنین اقدامی در امنیت اقتصادی این بندر نقش خواهد داشت یا نه.
از سوی دیگر، همزمان با این اتفاق، عملیات اجرایی سه پروژه کوچک به ارزش سرمایه‌گذاری ۱۷۰ میلیارد تومان شامل احداث فرآورده‌های نفتی به روش B.O.T، انتقال نفت و گاز به بازارهای داخلی و خارجی و جمع‌آوری مواد زائد کشتی‌ها با هدف حفاظت از محیط زیست دریایی منطقه چابهار آغاز شد، که بر اهمیت پرسش قبلی می‌افزود.
در این زمینه هادی حق شناس، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در گفت وگو با خبرگزاری مهر درباره اینکه آیا انفجار تروریستی روز پنج شنبه منجر به نگرانی سرمایه‌گذاران بویژه سرمایه‌گذاران بندر چابهار نسبت به امنیت منطقه می‌شود، اظهار داشت: این انفجار تروریستی، صرفا ترقه بازی در مقابل مقر نیروی انتظامی بود و ارتباطی با بندر چابهار نداشت. در سیستان و بلوچستان قبلا هم چنین اتفاقاتی رخ داده بود و اولین بار نیست که یک حادثه مشابه اتفاق می‌افتد. کما اینکه سال گذشته هم در همین استان جاده را تعدادی از‌اشرار بسته بودند و سپاه با آنها برخورد کرد.
وی با بیان اینکه در روز پنج شنبه گذشته چند پروژه معمولی افتتاح شد و این حادثه ارتباطی با این افتتاح‌ها نداشت، گفت: پروژه اصلی ما، بهره‌برداری از فاز اول طرح توسعه بندر شهید بهشتی با حضور رؤسای جمهور ایران و افغانستان و نخست‌وزیر هند بود که در روز افتتاح این پروژه، هیچ اتفاقی نیفتاد و همه شاهد امنیت بالای ایران بودند.
این عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی با تکذیب خروج هندی‌ها از بندر چابهار در پی این حادثه تروریستی بیان کرد: از نظر این سازمان، حادثه روز پنج شنبه حادثه مهمی نبود و این انفجار نه ارتباطی به توسعه بندر چابهار دارد و نه آینده این شهر و پروژه‌های زیرساختی سازمان بنادر و منطقه آزاد؛ سازمان بنادر با قدرت و قوت پروژه توسعه بندر چابهار را به پیش می‌برد.نام:
ایمیل:
* نظر: