شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۹
کد خبر: ۱۴۸۸۲۵
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۱
اعلام ختم رسیدگی پس از دفاع وکلای متهم
جلسه دادگاه تجدیدنظر «اسفندیار رحیم مشایی» رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور سابق دیروز در شعبه ۳۶ تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی زرگر و مستشاران شعبه برگزار شد.

به گزارش میزان، با وجود اعلام قبلی و ابلاغ وقت دادگاه، مشایی از حضور در جلسه محکمه خودداری کرده بود، اما وکلای متهم پرونده در این جلسه حضور یافتند و به دفاع از اتهامات وی پرداختند.
پس از سخنان وکلای متهم و ادعای آنها مبنی بر حُسن سابقه «رحیم مشایی» در دفاع از نظام جمهوری اسلامی، قاضی زرگر طی سخنان کوتاهی خطاب به وکلای متهم گفت: همکاری امری یک طرفه نیست و باید همه طرف‌ها در این امر معاونت داشته باشند؛ فردی که در نظام اسلامی زندگی می‌کند برای همکاری با نظام، تکلیف و وظیفه‌ای مضاعف دارد، اما وقتی در مقابل نظام می‌ایستد و یک حکم قانونی را آتش می‌زند، برای هرکسی که وجدان دارد آشکار می‌کند که مسئله چیز دیگری است و همکاری نیست بلکه درگیری است و این درگیری باعث کشمکش می‌شود.
قاضی زرگر پس از استماع دفاعیات وکلای متهم و ارائه لایحه دفاعیه اظهارداشت: با توجه به اظهارات وکلای متهم و دریافت لایحه دفاعیه، ختم جلسه را اعلام می‌کنیم و امیدواریم که در وقت مقتضی حکم لازم صادر شود.
گفتنی است، دو جلسه دادگاه بدوی «اسفندیار رحیم مشایی» سوم و یازدهم شهریور ماه امسال به صورت علنی و با حضور نمایندگان رسانه‌ها در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی موسی غضنفرآبادی برگزار شد. مشایی که در جلسات دادگاه همواره تلاش می‌کرد با طفره و هیاهو دادگاه نیمه تمام بماند، در سه فقره اتهامی اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، به تحمل ۵ سال حبس، در ارتباط با عنوان اتهامی تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به تحمل یک سال حبس و در مورد اتهام توهین به مقامات قضایی به سبب انجام وظیفه، به تحمل ۶ ماه حبس محکوم شد که بنا بر اعلام رئیس‌کل دادگستری تهران، چنانچه همین رای مورد تایید دادگاه تجدیدنظر قرار بگیرد و تغییری در آن حاصل نشود به موجب قانون، مجازات‌اشد یعنی صرفا ۵ سال از حبس قابلیت اجرا خواهد داشت.نام:
ایمیل:
* نظر: