شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۲
کد خبر: ۱۴۸۱۱۳
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۱
رئیس‌ مجلس اعلای اسلامی عراق ضمن اعلام اینکه تحریم‌های آمریکا علیه ایران و دیگر کشورها شکست خواهد خورد، تصریح کرد: با ایجاد وحدت و انسجام میان این کشورها، می‌توان دلار را زمین زد.


شیخ «همام حمودی » در ارتباط با تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران اظهار داشت: قدرت نظام سلطه آمریکا در حال تنزل یافتن است و این موضوع را می‌توان در عرصه‌های نظامی و اقتصادی این کشور مشاهده کرد. آمریکا (در حالی) جنگ اقتصادی را در پیش گرفته که هیمنه آن فرو ریخته است. حمودی افزود: تحریم‌هایی که آمریکا علیه ایران، سوریه، روسیه، چین و یا ترکیه راه انداخته است، شکست می‌خورد. ما در مقابل سلطه نظامی ایستاده‌ایم و با ایجاد وحدت و انسجام میان این کشورها، می‌توان دلار را زمین زد.رئیس‌ مجلس اعلای اسلامی عراق در واکنش به اظهارات اخیر آمریکایی‌ها علیه حضور نیروهای ایرانی درعراق نیز گفت: نیروهای ایرانی در عراق حضور ندارند. البته مشاوران نظامی (ایرانی) به خواست دولت بغداد، درعراق حضور دارند و ما ازاین جهت از جمهوری اسلامی ایران تقدیر و تشکر می‌کنیم.به گزارش تسنیم، رئیس ‌مجلس اعلای اسلامی عراق، افزود: رژیم صهیونیستی می‌خواهد قدرت برتر منطقه باشد و به همین دلیل از وحدت در منطقه هراس دارد. رژیم اسرائیل در منطقه تلاش می‌کند تا میان مسلمانان اتحاد شکل نگیرد و توطئه‌هایی را در منطقه دنبال می‌کند. ‌آنها (صهیونیست‌ها) به‌ دنبال تجزیه عراق و سوریه بودند، ولی با شکست روبه‌رو شدند. اکنون روابط ایران، عراق و سوریه همانند گذشته با ثبات بوده و طرح‌های دشمنان با شکست مواجه شده است.
جنایت رژیم سعودی
حمودی در‌باره اعتراضاتی که این روزها علیه سفر «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان، به آفریقا صورت می‌گیرد، هم گفت: مقامات عربستان باید در قبال جنایتی که درکنسولگری این کشور در اسلامبول انجام داده‌اند، پاسخگو باشند و زیر سؤال بروند. این گونه جنایات از سوی ملت‌ها، محکوم است و به همین خاطر، سفر محمد بن‌سلمان به تونس و الجزایر با اعتراضات مردم این کشورها مواجه
 شده است.
عوامل بن سلمان 10 مهر ماه «جمال خاشقجی» روزنامه نگار منتقد سعودی را در کنسولکری عربستان در اسلامبول به قتل رساندند.


نام:
ایمیل:
* نظر: