جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
کد خبر: ۱۴۷۶۰۱
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۲
با حضور وزیر دفاع انجام شد
خودرو زرهی ضدمین و ضدکمین طوفان ساخت سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جهت انجام ماموریت‌های پشتیبانی رزمی و تردد در مناطق جنگی و عملیاتی رونمایی شد.
خودرو زرهی ضدمین و ضدکمین طوفان ساخت سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جهت انجام ماموریت‌های پشتیبانی رزمی و تردد در مناطق جنگی و عملیاتی با حضور امیر سرتیپ حاتمی، تحویل مرزبانی نیروی انتظامی و نیروی زمینی سپاه شد.
به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر حاتمی در این مراسم، ضمن تقدیر از تلاش متخصصان عرصه صنعت دفاعی که با تلاش شبانه‌روزی، تأمین تجهیزات پیشرفته نیروهای مسلح را وجهه همت خویش قرار داده‌اند، ابراز داشت: خدا را شاکریم که تخصص در زمینه صنعت را با سلاح ایمان و عمل به رهنمودهای حکیمانه فرمانده معظم کل قوا و با تولید دستاوردهای دفاعی به منصه ظهور گذاشتیم.
وی با بیان اینکه امروز قدرت بازدارندگی و آمادگی‌های همه‌جانبه دفاعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به اوج خود رسیده است، افزود: راهبرد وزارت دفاع، روزآمدسازی تجهیزات دفاعی مورد استفاده نیروهای مسلح با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و عدم وابستگی به سایر کشورها است.
وزیر دفاع در تشریح ویژگی‌های این نفربر تاکتیکی، گفت: طراحی و ساخت خودروی «طوفان» براساس نیازمندی نیروهای مسلح برای دستیابی به محصولی با قابلیت سرعت بالاتر، حرکت در شیب‌های طولی و عرضی تند و عبور از موانع انجام شده است.
امیر حاتمی ادامه داد: خودروی طوفان یک خودروی 4*4 با قابلیت مقاومت در برابر انفجار مین و تله‌های انفجاری با قدرت چندین کیلوگرم TNT و سطح حفاظت در برابر گلوله‌های مختلفِ هسته فولادی  است.
وی در تشریح قدرت مانور این خودرو، اظهار داشت: «طوفان» به‌گونه‌ای طراحی شده است که علاوه بر تحرک بالا و توانمندی عبور از موانع ذو عارضه، قابلیت عبور از کانال آب  با عمق 1/5 متر و عبور از موانع عمودی 50 سانتی‌متر را دارا می‌باشد.
وزیر دفاع با بیان اینکه نفربر ضد مین و ضدکمین طوفان قابلیت حمل 10 سرنشین را داراست، افزود: این خودرو با تجهیز به چرخ‌های پنچررو قادر است عملیات را ادامه داده و نیز برای ترک محل درگیری در حالت پنچری چرخ‌ها تا شعاع 50 کیلومتری حرکت کند.
امیر حاتمی با تشریح ویژگی‌های دیگر این نفربر، قابلیت نصب سلاح‌های نیمه سنگین، بهره‌مندی از دریچه‌های تیراندازی از کابین عقب، حفاظت بالستیکی برای حفاظت از نفرات کابین و سرعت 100 کیلومتر بر ساعت این خودرو را از دیگر مشخصات نفربر طوفان عنوان کرد.
وی با اشاره به قیمت تولید نفربر طوفان نسبت به نمونه‌های خارجی، گفت: قیمت این کلاس خودرو در سطح بازارهای جهانی تا 500 هزار دلار بوده که بحمدالله با تلاش متخصصان صنایع زرهی سازمان صنایع دفاع  بهای تمام شده این خودرو بومی با قیمتی به مراتب کمتر تحویل نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌شود.
گفتنی است، خودروی ضدمین و ضدکمین طوفان در سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جهت انجام ماموریت‌های پشتیبانی رزمی و تردد در مناطق جنگی و عملیاتی ساخته شده است.نام:
ایمیل:
* نظر: