شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸
کد خبر: ۱۴۶۶۷۲
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۰
سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: در ایام پایانی ماه صفر امسال ظرف چند روز اخیر پنج میلیون و 120 هزار و 855 زائر به مشهد سفر کردند.

سید جواد حسینی در گفت‌و‌گو با ایرنا این جمعیت مسافران مشهدالرضا را شامل زائران پیاده با 9 درصد و سایر زائران با 10 درصد رشد نسبت به پارسال اعلام و بیان کرد: تعداد کاروان‌های زائران پیاده رضوی هم از دو هزار و 300 کاروان پارسال به چهار هزار و 890 کاروان امسال با دربرگیری 435 هزار و 892 زائر افزایش یافت.
وی ادامه داد: از مجموع زائران مشرف شده در ایام دهه پایانی ماه صفر امسال به مشهد 91/6 درصد به صورت سواره و 8/4 درصد پیاده به این شهر سفر کردند. همچنین از مجموع زائران سواره 14 درصد توسط حمل‌ونقل عمومی و جاده ای، 3/3 درصد با هواپیما،5/7 درصد از طریق راه آهن و حدود 77 درصد نیز با وسیله شخصی به مشهد آمدند.
جانشین ستاد دهه آخر صفر خراسان رضوی همچنین گفت: علاوه‌بر مردم خراسان رضوی 11 استان کشور در برپایی ایستگاههای صلواتی اسکان و پذیرایی از زائران رضوی در سطح این استان سنگ تمام گذاشتند.
وی افزود: در این چارچوب 165 ایستگاه اسکان و پذیرایی میقات الرضا توسط سازمان اوقاف و امور خیریه، 319 ایستگاه صلواتی در جاده‌های بین راهی و 512 ایستگاه نیز در داخل شهر مشهد با تمام توان به استقبال، پذیرایی و اسکان خیل عظیم زائران دهه آخر صفر همت گماشتند.
حسینی ادامه داد: در کنار این ایستگاه‌ها امسال نقش مردم در ارتقای فرهنگ میزبانی و پذیرایی از زائران مؤثرتر و پر رنگتر از همیشه بود بطوری که 32 نوع خدمت توسط مردم داوطلب و مشتاق به زائران دهه آخر صفر در خراسان رضوی ارائه شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: