شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
کد خبر: ۱۴۶۴۸۸
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۴
در واکنش به نامه رئیس‌جامعه مدرسین
در حالی که مدعیان اصلاحات ریاکارانه به دنبال سوءاستفاده از نامه آیت‌الله یزدی رئیس‌جامعه مدرسین به آیت‌الله شبیری زنجانی بوده و این نامه دلسوزانه را توهین آمیز خوانده‌اند آیت‌الله اراکی ضمن روایت واکنش این مرجع تقلید به نامه آیت‌الله یزدی گفت: آیت‌الله شبیری زنجانی گفته‌اند ارادت قدیمی به آیت‌الله یزدی داشته و ایشان را دلسوز انقلاب و دین می‌دانند.
به گزارش تسنیم آیت‌الله محسن اراکی عضو هیئت‌رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با‌اشاره به نامه آیت‌الله محمد یزدی خطاب به آیت‌الله شبیری زنجانی گفت: بعضی‌ها خیلی به این ماجرا دامن زدند و خواستند آن را به یک فتنه جدید تبدیل کنند که باید هوشیار بود زیرا ما در این شرایط نیاز به وحدت و یکدلی داریم و نباید اجازه دهیم به هر بهانه‌ای، عده‌ای بخواهند فتنه جدیدی شروع شود.
وی با تأکید بر این مطلب که این دست نامه‌نگاری‌ها روش متعارفی بین علما بوده است، تصریح کرد: حضرت آیت‌الله‌العظمی شبیری زنجانی یک مرجع تقلید مورد قبول عامه و مورد قبول علمای ما است. حضرت آیت‌الله یزدی نیز یک پیر مبارزه علیه استکبار و علیه طاغوت است، یک فقیه شجاع و زحمت‌کشیده و رنج‌دیده دوران پیش از انقلاب و بعد از انقلاب است؛ آیت‌الله یزدی از شاگردان مبرز حضرت امام رضوان الله تعالی علیه است و نباید طوری عمل کرد که اهانت به ایشان انجام گیرد و همان‌طوری که حرمت مقام مرجعیت حفظ شده است حرمت مقام فقاهت نیز باید حفظ شود.این استاد درس خارج حوزه علمیه گفت: بعد از نامه آیت‌الله یزدی، آیت‌الله شبیری به یکی از بزرگان فرموده‌اند که «من ارادت قدیمی به آیت‌الله یزدی دارم و می‌دانم که ایشان دلسوز انقلاب و دین است و انسان متدینی است و ایشان را قبول دارم».عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: وقتی یک جریانی در حال تلاش برای سوءاستفاده از اقدام آیت‌الله شبیری زنجانی بود، آیت‌الله یزدی نگران سوءاستفاده از ایشان شدند و این نامه را با این هدف نوشتند که کسی از رفتار ایشان سوءاستفاده نکند؛ به‌هرحال اگر کسی مانند حضرت آیت‌الله یزدی که زحمت‌کشیده انقلاب است، احساس کرد که اقدام آیت‌الله شبیری با هر عذر و دلیلی ولو صحیح، ممکن است ضربه‌ای به اصل بدنه این جریان انقلابی در جامعه وارد کند، نمی‌تواند سکوت کند.
وی با تأکید بر لزوم حمایت از آیت‌الله یزدی، گفت: وقتی یک فقیهی مانند آیت‌الله یزدی احساس می‌کند که برخی می‌خواهند از مرجعیت بزرگواری چون آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی سوءاستفاده و بهره‌برداری کنند چه‌کار باید کند؟ آیا می‌تواند سکوت کند یا باید جلوی جفا در حق آیت‌الله شبیری را بگیرد؟
آنان که تقلید را کار میمون می‌دانستند نگران مرجعیت شدند!
گفتنی است مدعیان اصلاحات که تا دیروز در توهینی آشکار، تقلید را کار میمون می‌دانستند، از هر فرصتی استفاده کرده و مقدسات را مورد هجمه قرار داده و از توهین به ائمه اطهار(ع) هم خودداری نکرده و نمی‌کنند، ولایت امیرالمومنین(ع) را در روزنامه‌های زنجیره‌ای زیر سؤال برده و همه ساله در موعد تنظیم و تصویب بودجه علیه بودجه حوزه‌های علمیه جنجال می‌کنند، به دنبال نامه آیت‌الله یزدی به آیت‌الله شبیری زنجانی، نگران شأن مرجعیت شده‌ و این نامه دلسوزانه را توهین آمیز خوانده بودند! این دورویی و نفاق جریان اصلاحات البته در یک مسئله دیگر هم ریشه دارد. وضعیت امروز کشور ناشی از نوع نگاه و مدیریت این جریان است و برای فرار از پاسخگویی به افکار عمومی، چه راهی بهتر از جاروجنجال درباره مسائل غیرمرتبط و سرگرم کردن مردم به سایر امور برای لاپوشانی دسته گلی که به آب داده‌اند!


نام:
ایمیل:
* نظر: