سه‌شنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
کد خبر: ۱۴۶۴۸۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۴
یادواره ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز و سالگرد شهادت حسین فهمیده در تهران برگزار شد.وزیر آموزش و پرورش در این مراسم که دیروز در دبیرستان شهدای هفتم تیر منطقه 6 تهران برگزار شد، تکریم شهدا را از وظایف اصلی جامعه برشمرد و گفت:‌اشاعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و فرهنگی که شهدا از خودشان برای ما به ارمغان گذاشته‌اند باید همواره در طول زندگی ادامه داشته باشد بنابراین نباید تنها به برگزاری یادواره شهدا سالی یک‌بار بسنده کرد بلکه باید همواره منش شهدا را الگوی خود قرار دهیم و قدردان این تمدن غنی باشیم.
سید محمد بطحایی خاطرنشان کرد: اگر فرهنگ شهادت پابرجاست به خاطر انجام ایثارگری‌هاست لذا این دو واژه در کنار هم مفهوم پیدا می‌کنند نمی‌شود شهادت را بدون ایثارگری تصور کرد.
بطحایی با ‌اشاره به آنچه در کتاب‌های درسی درباره فرهنگ ایثار و شهادت آمده است، افزود: خیلی بیشتر ازآنچه در کتاب‌ها به آن پرداخته‌شده باید به زندگی شهدا پرداخته شود، کارهای خوبی انجام‌شده اما کافی نیست نباید به این مقدار بسنده کنیم، بهره‌مندی از فرهنگ شهدا در زندگی، عاقبت‌به‌خیری را برای ما به ارمغان می‌آورد.
وی افزود: امسال تلاش کردیم این مراسم در سراسر کشور برگزار شود اما این موضوع نباید به‌تدریج از فروغ و عظمت این برنامه بکاهد. هرسال باید تکریم شهدا باعظمت‌تر از سال قبل برگزار شود.
تجلیل از خانواده شهید فهمیده و تعدادی از خانواده‌های شهدا با حضور وزیر از دیگر برنامه‌های این مراسم معنوی بود.نام:
ایمیل:
* نظر: