شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
کد خبر: ۱۴۶۴۲۲
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۹
همزمان با دهه پایانی ماه صفر و افزایش تقاضای سفر به مشهد نوعی مافیا برای بازار سیاه بلیت هواپیما به مقصد این شهر ایجاد شده که آن را چند برابر قیمت روزهای عادی به فروش می‌رساند.به گزارش ایرنا، با نزدیک شدن به ایام پایانی صفر و افزایش تقاضای سفر به مشهد برخی شرکت‌های مسافرتی فرصت را مغتنم شمرده و بلیت پروازهای مشهد را به چندین برابر افزایش دادند.
با جست و جو در برخی سایت‌های فروش بلیت هواپیما قیمت بلیت پرواز به مشهد از شهرهای مختلف برای تاریخ‌های مرتبط با ایام پایانی ماه صفر با نرخ‌های بیش از 900 هزار تومان و یک میلیون تومان به چشم می‌خورد.
این درحالی است که در روزهای عادی بلیت پرواز به مقصد مشهد گاهی با قیمت کمتر از 150 هزار تومان نیز عرضه می‌شود. دبیر انجمن صنفی کارفرمایان دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی خراسان رضوی در این زمینه گفت: گزارش‌هایی مبنی بر فروش بلیت به مقصد مشهد بیش از نرخ مصوب در برخی سایت‌ها و دفاتر مسافرتی دریافت شده است.
مجید فرقانی افزود: اغلب سایت‌هایی که بلیت پرواز با قیمت بیش از نرخ مصوب به فروش می‌رسانند خارج از مشهد هستند و چارترهای اصلی از تهران اقدام به افزایش نرخ می‌کنند.
وی اظهار داشت: به منظور جلوگیری از تخلف و گرانفروشی، اقدام‌های نظارتی در دست انجام است و به صورت روزانه از دفاتر مسافرتی و سایت‌های فروش بازرسی می‌شود.
او سقف قیمت بلیت پرواز تهران - مشهد را 450 هزار تومان اعلام و بیان کرد: فروش بلیت هواپیمای این مسیر بیش از این نرخ تخلف و گرانفروشی محرز است.
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی خراسان رضوی افزود: دفاتر و سایت‌های غیرمجاز نیز از عوامل اصلی کلاهبرداری و افزایش قیمت هستند لذا شهروندان برای تهیه بلیت باید به «دفاتر مجاز» مراجعه کنند.
فرقانی اظهار داشت: برخی شرکت‌های هواپیمایی اعلام می‌کنند با افزایش نرخ ارز هزینه هایشان افزایش یافته لذا نسبت به افزایش نرخ بلیت اقدام می‌کنند و این درحالی است که هیچ مصوبه‌ای از سوی دولت مبنی بر افزایش نرخ بلیت سفرهای هوایی تاکنون ابلاغ نشده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی نیز در این باره گفت: به منظور جلوگیری از فروش بلیت خارج از نرخ‌های مصوب طرح ضربتی مبارزه با گرانفروشی آژانس‌های مسافرتی از روز 13 آبان ماه در مشهد با حضور گشت سیار تعزیرات حکومتی آغاز شده است و تا پایان ماه صفر ادامه دارد.
حمیدرضا کریم افزود: اغلب گرانفروشی‌ها توسط شرکت‌های زیرزمینی انجام می‌شود اما دفاتر مسافرتی هم مورد بازدید قرار گرفته و با هر گونه تخلف به صورت قاطع برخورد می‌شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: