شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
کد خبر: ۱۴۶۴۱۵
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۸
سرپرست تیمی که لاشه هواپیمای لاین‌ایر با شماره پرواز۶۱۰ متعلق به خطوط هوایی اندونزی را جست‌وجو می‌کند، گفت که گروه آنان از دستگاه ضبط صدای کابین خلبان که در اعماق دریا جای گرفته است، دیگر سیگنالی دریافت نمی‌کند.به گزارش ایسنا، این تیم چندین روز است که به همراه غواصان به دنبال بقایای هواپیمای بوئینگ-۷۳۷ کف دریا را کاوش می‌کند.
هواپیمای خطوط هواپیمایی ارزان قیمت «لاین‌ایر» با ۱۸۹ سرنشین تنها ۱۳ دقیقه بعد از ترک فرودگاه جاکارتا سقوط کرد. گمان می‌رود تمامی سرنشینان آن کشته شده‌اند. پلیس تاکنون دی‌ان‌ای ۱۸۱ نفر را شناسایی کرده است.جعبه سیاه اول این هواپیما که حاوی اطلاعات ناوبری آن است پنجشنبه پیدا شد، اما کارشناسان می‌گویند هنوز نتوانسته‌اند داده‌ها و اطلاعات آن را استخراج کنند.طبق اعلام مقامات، کار زدودن نمک دریا از روی کارت حافظه انجام شده است و آنها در انتظار رسیدن تجهیزات بیشتر هستند.
تحلیل‌گران صنعت هوایی می‌گویند پیدا شدن دستگاه ضبط صدای کابین خلبان از این جهت برای تیم تحقیق حیاتی است تا دریابند آیا دیگر هواپیماهای بوئینگ-۷۳۷ نیز در معرض حادثه مشابه منجر به سقوط هستند یا نه؟هر روزه هزاران بوئینگ-۷۳۷ در جهان به پرواز درمی‌آیند. به گزارش یورونیوز، حین عملیات کاوش در دریا که با مشارکت ۱۰۰ غواص ادامه دارد، یک غواص جان خود را از دست داد. این غواص در حالت بیهوشی به ساحل آورده شد اما تلاش پزشکان برای نجات وی بی‌ثمر بود.نام:
ایمیل:
* نظر: