يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
کد خبر: ۱۴۴۸۷۴
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۱
سخنگوی پارلمان عراق از آخرین گام عادل عبدالمهدی برای تشکیل دولت جدید این کشور خبر داد.

محمد سلمان الطائی» به الفرات گفت: عادل عبدالمهدی نخست وزیر مأمور تشکیل دولت در آخرین گام برای تشکیل کابینه و اعلام آن قرار دارد.
به گزارش تسنیم، الطائی افزود: عبدالمهدی از نظر زمان مشکلی ندارد و همچنان وقت دارد، وی تعداد اعضای کابینه و سازوکار  توزیع وزارتخانه‌ها را تعیین کرده و اکنون در پی بحث و بررسی معرفی اسامی نامزدها برای تصدی پست‌های وزارتی است.
سخنگوی پارلمان عراق گفت، عبدالمهدی با مشکلات دولت‌های گذشته خود روبه‌رو نیست و از حمایت مرجعیت دینی و فراکسیون‌های سیاسی و جامعه برخوردار است و تمام شرایط برای تشکیل کابینه وزارتی فراهم است و حتی فشارهای پشت‌پرده به‌شدت فشارهایی که نخست‌وزیران سابق در معرض آن قرار داشتند، نیست و به همین دلیل، شرایط کاملاً برای تشکیل دولت برای عبدالمهدی فراهم است.
الطائی افزود، اکثر فراکسیون‌ها در پارلمان نماینده دارند و معتقدند که حضور آنها در دولت می‌‌تواند برای مردمی که به آنها رأی دادند، مفید باشد و به آنها خدمت کند و نخست وزیر آینده باید این مسئله را در نظر بگیرد و دولتی تشکیل دهد که نماینده همه باشد و نامزد فراکسیون‌ها را بر اساس شروطی که وضع می‌کند، انتخاب کند و وزن سیاسی و پشتوانه مردمی هر فراکسیونی را در نظر بگیرد.
«برهم صالح» رئیس جمهوری عراق، 10 مهر پس از انتخاب خود در همان روز در نشست پارلمان عراق، عادل عبدالمهدی را مأمور تشکیل دولت جدید کرد.


نام:
ایمیل:
* نظر: