پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۶
کد خبر: ۱۴۴۲۵۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۲
رئیس ‌تشکل‌های صنفی کامیون‌داران:
رئیس ‌تشکل‌های صنفی کامیون‌داران، گفت: با توجه به آنکه کامیون‌داران با کمبود ماهانه 450 هزار حلقه لاستیک مواجه هستند، وزارت صمت تنها 50 هزار حلقه لاستیک تأمین کرده است.

کریمی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به مشکل توزیع لاستیک در بین کامیون‌داران گفت: متأسفانه هم‌اکنون کمبود شدید لاستیک در بین کامیون‌داران وجود دارد و در این بین وزارت صمت کم کاری می‌کند.
کریمی ادامه داد: به طور معمول در 6 ماهه نخست سال میزان مصرف لاستیک به دلیل گرمی هوا و ساییدگی بیشتر می‌شود و همین معضل نه تنها در تابستان برطرف نشد بلکه در زمستان نیز بیشتر شد.
وی تأکید کرد: هم‌اکنون میزان عرضه لاستیک کم و میزان تقاضا بسیار زیاد است و توزیع نامناسب مشکل را بیشتر کرده است.
رئیس ‌تشکل‌های صنفی کامیون‌داران با بیان اینکه در ماه گذشته 35 هزار حلقه لاستیک با قانون جدید معاون اول رئیس‌جمهور از گمرک ترخیص شد، گفت: 14 هزار حلقه لاستیک از سوی سازمان اموال تملیکی توسط سازمان راهداری توزیع شد که در مجموع 50 هزار حلقه لاستیک در یک ماه گذشته در بین کامیون‌داران عرضه شد.
کریمی توضیح داد: نیاز حداقل لاستیک برای کامیون‌داران 500 هزار حلقه است و ما تا پایان سال باید دو میلیون حلقه لاستیک در بین کامیون‌داران توزیع کنیم، اما تا به امروز تنها 50 هزار حلقه لاستیک توزیع شده است.
وی یادآور شد: در طول 5 ماه تا پایان سال باید ماهانه 400 هزار حلقه لاستیک توزیع شود ولی وزارت صمت به این موضوع توجه چندانی نکرده است.
رئیس ‌تشکل‌های صنفی کامیون‌داران به قیمت لاستیک و افزایش آن‌اشاره کرد و گفت: به طور معمول بر اثر نوسانات ارزی قیمت لاستیک 9/2 درصد باید افزایش یابد و قیمت آن به یک میلیون و 800 هزار تومان برسد اما هم‌اکنون قیمت لاستیک از طریق حواله 2 میلیون و 600 هزار تومان به فروش می‌رسد.
کریمی با اشاره به قیمت لاستیک در بازار آزاد 5 میلیون و 600 هزار تومان، تأکید کرد: چرا باید این لاستیک‌ها در بازار آزاد توزیع شود آیا وزارت صمت در این بین نظارت کافی ندارد و نمی‌تواند دلالان را حذف کند؟وی، گفت: با توجه به آنکه هیچ مشکلی در زمینه تولید لاستیک وجود ندارد، باید وزارت راه و شهرسازی و همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت به این موضوع رسیدگی کامل کند.
رئیس‌تشکل‌های صنفی کامیون‌داران با اشاره به نطق رئیس‌کمیسیون عمران مجلس درخصوص موضوع کامیون‌داران، تصریح کرد: وزارت صمت باید تا روز شنبه مشکل توزیع لاستیک را برطرف و مدیریت کند. کریمی گفت: تولید داخل روغن موتور می‌تواند پاسخگوی نیاز مصرف کامیون‌داران باشد، اما متأسفانه شرکت‌های تولید داخل نتوانسته‌اند این نیاز را تأمین کنند و ما هم‌اکنون در بخش توزیع روغن با مشکل مواجه هستیم.
رئیس ‌تشکل‌های صنفی کامیون‌داران تأکید کرد: هم‌اکنون 80 درصد از کامیون‌های حمل بار در حال فعالیت هستند و تنها 20 درصد از آنها به دلیل مشکل لاستیک و کمبود قطعات یدکی زمین‌گیر شده‌اند.
کریمی با اشاره به اینکه برخی از کامیون‌ها نیازمند 10 حلقه لاستیک هستند تا بتوانند دوباره ادامه فعالیت دهند، گفت: متأسفانه لاستیکی وجود ندارد که بتواند به درستی توزیع شود و در این بین باید وزارت صمت هر چه سریعتر اقدامات لازم را انجام دهد.نام:
ایمیل:
* نظر: