چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۵
کد خبر: ۱۴۳۴۵۷
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۶
وزارت دارایی عربستان پیش‌بینی کرد کسری بودجه این کشور در سال ۲۰۱۹ به ۱۲۸ میلیارد ریال (۳۴ میلیارد و یکصد میلیون دلار) برسد.

 
  سرویس خارجی-

خزانه عربستان روز به روز خالی‌تر می‌شود و همین امر پیامدهای زیانبار زیادی برای اقتصاد عربستان به همراه خواهد داشت. ولخرجی‌های شاهزاده‌های سعودی در کنار حمایت از تروریسم هزینه‌های زیادی را متوجه دربار سعودی کرده است. به عنوان مثال هزینه 41 ماه تجاوز عربستان به یمن بیش از 250 میلیارد دلار شده است. این مسائل باعث شده که عربستان در سال آینده نیز با کسری بودجه قابل توجهی مواجه شود. وزارت دارایی عربستان روز یکشنبه پیش‌بینی کرده کسری بودجه این کشور در سال ۲۰۱۹ به حدود ۱۲۸ میلیارد ریال (۳۴ میلیارد و یکصد میلیون دلار) برسد. «محمد جدعان» وزیر دارایی عربستان روز یکشنبه در کنفرانس خبری بیانیه مقدماتی بودجه عمومی سال ۲۰۱۹ این کشور را اعلام کرد.
«جدعان» در این کنفرانس خبری گفت: «پیش‌بینی می‌شود کل هزینه‌های بودجه سال آینده عربستان (۲۰۱۹) یک تریلیون و ۱۰۶ میلیارد ریال معادل ۲۹۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار باشد.» وزیر دارایی عربستان افزود پیش‌بینی می‌شود کل درآمد‌های عربستان در سال آینده ۹۷۸ میلیارد ریال (۲۶۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار) باشد. بر این اساس پیش‌بینی می‌شود کسری بودجه عربستان در سال آینده به ۱۲۸ میلیارد ریال (۳۴ میلیارد و یکصد میلیون دلار) برسد. عربستان بودجه امسال (۲۰۱۸) را در ماه دسامبر(آذر) سال ۲۰۱۷ با هزینه‌های کلی ۹۷۸ میلیارد ریال (۲۶۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار) تصویب کرد. در بودجه سال ۲۰۱۸ عربستان درآمد‌های این کشور ۷۸۳ میلیارد ریال (۲۰۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار) و با کسری بودجه ۵۲ میلیارد دلاری تعیین شده بود.
این برای اولین بار در تاریخ عربستان است که بیانیه مقدماتی برای بودجه عمومی سال آینده و سه ماه مانده به سال مالی جدید کشور اعلام می‌شود.نام:
ایمیل:
* نظر: