جمعه ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۳
کد خبر: ۱۴۲۰۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۰
فرافکنی عباس آخوندی درباره عملکرد ضعیف خود
در شرایطی که ساخت و ساز مسکن طی پنج سال اخیر با افت محسوسی مواجه شده و در پی آن قیمت خانه افزایش یافته است، وزیر راه و شهرسازی مدعی شد به دلیل تراکم‌فروشی در برخی مناطق تهران، قیمت خانه افزایش یافته است!

عباس آخوندی در حاشیه جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با بیان اینکه حدود 4/5 میلیون نفر در بافت‌های ناکارآمد تهران زندگی می‌کنند، اظهار داشت: فروش تراکم‌ در تهران در منطقه‌هایی مانند یک، دو، چهار و پنج،  نه تنها به ارتقای کیفیت زندگی کمکی نکرده است، بلکه باعث توسعه گسترده سوداگری و افزایش قیمت مسکن نیز در این کلان شهر شده است.
به گزارش وزارت راه و شهرسازی، وی در ادامه اعلام کرد که این کار، زندگی را برای افرادی با بضاعت کمتر در اطراف تهران سخت‌تر کرده است.
این در حالی است که کارشناسان حوزه مسکن اعتقاد دارند یکی از دلایل بسیار مهمی که به گرانی مسکن دامن زده، انفعال وزارت راه در قبال ساخت مسکن و به تبع آن، عرضه مسکن بوده است، چه اینکه وزیر راه قبلا اعلام کرده بود دولت نباید خانه‌ای بسازد؛ و آمار بانک مرکزی هم نشان می‌داد ساخت و ساز مسکن‌ها بخش خصوصی هم افت کرده است.
به عبارت دیگر، دولت کنونی که به خاطر بی‌توجهی به مسکن‌سازی (وحتی فراهم نکردن بستری برای ساخت و ساز بخش خصوصی) زمینه‌ساز گرانی خانه شده است، با فرافکنی و متوسل شدن به عوامل دست چندمی مانند تراکم فروشی در بخش مسکن، آدرس غلط می‌دهد.
تلاش آخوندی برای انکار استیضاح شدنش
وزیر راه و شهرسازی در جدیدترین یادداشت تلگرامی‌اش با محوریت واگذاری اداره بندر چابهار به هندی‌ها به طرح استیضاحش هم ‌اشاره و ادعاهایی را در این رابطه مطرح کرده است، وی در بخشی از این یادداشت با استقبال از استیضاح دوباره، درباره خبر منتشر شده از سوی خبرگزاری فارس (مبنی استیضاحش) را تکذیب کرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، به نظر می‌رسد وزیر راه و شهرسازی مانند اخبار واگذاری اداره بندر چابهار به هندی‌ها چندان در جریان اخبار روز نیست؛ چراکه نماینده مردم سبزوار در مجلس طی گفت‌وگویی با خبرگزاری خانه ملت گفته بود: تاکنون 50 نفر از نمایندگان مجلس طرح استیضاح وزیر راه‌و شهرسازی را امضا کرده‌اند.
حسین مقصودی با اشاره به امضای طرح استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی توسط بیش از 50 نفر از نمایندگان مجلس، بیان کرد: طرح استیضاح وزیر راه با آغاز به کار مجلس تقدیم هیئت‌رئیسه خواهد شد. بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس، طرح استیضاح آخوندی پس از ارائه به هیئت ‌رئیسه، اعلام وصول شده و برای رسیدگی در اختیار کمیسیون عمران مجلس قرار خواهد گرفت.
تلاش آخوندی برای رفع و رجوع کردن استیضاحش در شرایطی رخ داده که اقدام از دو حال خارج نیست، یا آخوندی از جمع‌آوری امضا برای استیضاحش خبر ندارد (که بعید است) یا اینکه قصد دارد با لابی‌گری و زد و بند، مانع از اجرایی شدن این استیضاح
 بشود.


نام:
ایمیل:
* نظر: