جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۸
کد خبر: ۱۴۲۰۴۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۵
مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۹ - چین
مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۹ چین برای بسکتبال ایران از امروز و با انجام دیدار برابر فیلیپین وارد پنجره چهارم می‎شود.

پرونده بازی‌های آسیایی برای تیم ملی بسکتبال ایران با سه برد و یک باخت و تکرارِ عنوان نایب قهرمانی بسته شد. بنابراین از این پس جام جهانی ۲۰۱۹ چین و رقابت‌های انتخابی برای کسب مجوز این مسابقات مهمترین رویداد بسکتبال ایران خواهد بود.
رقابت تیم‌ها برای کسب ورودیه جام جهانی از سال گذشته آغاز شد و از امروز(پنجشنبه) هم پنجره چهارم این رقابت‌ها برای بسکتبال ایران باز می‌شود. تیم ملی بسکتبال ایران که دیگر مراحل انتخابی جام جهانی را با مجموع ۵ برد و تنها یک باخت و در نهایت صدرنشینی گروه D و صعود مقتدرانه آغاز کرد، در این مرحله برگزار‌کننده دو دیدار برابر فیلیپین و ژاپن است.
دیدار اول تیم ملی بسکتبال در پنجره چهارم انتخابی جام جهانی امروز در تالار بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی و مقابل تیم ملی فیلیپین برگزار می‌شود. دو ساعت بعد از این دیدار، ملی پوشان کشورمان به فرودگاه امام خمینی(ره)می‌روند تا برای برگزاری دیدار برابر ژاپن عازم این کشور شوند. دیدار تیم‌های ملی بسکتبال ایران و ژاپن دوشنبه هفته آینده برگزار می‌شود.
اما دیدار امروز تیم ملی بسکتبال برابر فیلیپین در شرایطی برگزار می‌شود که فیلیپینی‌ها از مجموع ۶ دیدار گذشته خود در رقابت‌های انتخابی جام جهانی صاحب ۴ برد شدند. فیلیپین در بازی‌های آسیایی توسط کره جنوبی خیلی زود حذف شد و حالا با تغییراتی که در کادر فنی و ترکیب خود ایجاد کرده، به دنبال نتیجه گیری بهتر در انتخابی جام‌جهانی است.
این تیم اما امروز باید در تالاری به میدان برود که مدت‌هاست شکست تیم ملی بسکتبال ایران را به خود ندیده است و قطعا در حضور تماشاگرانی که به سالن می‌آیند کار سختی برای شکستن این طلسم دارد.
ترکیب تیم ملی بسکتبال ایران برای دیدار امروز برابر فیلیپین هنوز به صورت رسمی مشخص نشده اما حضور صمد نیکخواه بهرامی در این دیدار قطعی است. به گفته رئیس‌فدراسیون بسکتبال، حامد حدادی و ارسلان کاظمی هم با وجود مصدومیت و ابهاماتی که برای در اختیار داشتن آنها وجود داشت، در این دیدار حضور خواهند داشت.
تیم ملی بسکتبال در شرایطی مقابل فیلیپین به میدان می‌رود که در حال حاضر رده ۲۵ رنکینگ جهانی را در اختیار دارد اما فیلیپینی‌ها در جایگاه ۳۰ قرار دارند.
این در حالی است که سایت مسابقات انتخابی جام‌جهانی بسکتبال در گزارشی به جدال ایران و فیلیپین پرداخته و نوشته است: آیا تیم ملی ایران مقابل تیم جدید فیلیپین پیروز خواهد شد؟
ایران به دنبال رکورد شکست ناپذیری در خانه است و فیلیپینی‌ها هم خودشان را برای این بازی آماده کرده‌اند.ایران در 6 بازی قبلی انتخابی جام جهانی 5 برد و یک شکست را در کارنامه دارد و فیلیپینی‌ها 4 برد و 2 شکست را کسب کرده‌اند.
ایران تاکنون در خانه نباخته است و اگر همان بازی‌های خوب قبلی را انجام دهد حتی می‌تواند مقابل تیم جدید و با انگیزه فیلیپین نیز این کار را تکرار کند. برای این کار بازیکنانی مانند نیکخواه بهرامی، مشایخی، یخچالی و میرزایی در فرم خوبی قرار داشته باشند.


نام:
ایمیل:
* نظر: